Навчальна практика з дендрології

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Навчальна практика з дендрології
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 09. Проектувати та організовувати заходи із вирощування садивного матеріалу декоративних деревних рослин відкритого і закритого ґрунту та формувати об’єкти садово-паркового господарства відповідно до сучасних наукових методик і вимог замовника. ПР. 14. Виконувати чітко та якісно професійні завдання, удосконалювати технологію їх виконання та навчати інших.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування науково-теоретичним та практичним матеріалом навчальних дисциплін «Дендрологія», «Декоративна дендрологія», «Ґрунтознавство та ґрунтова мікробіологія», «Фітоекологія», «Метеорологія та кліматологія», «Охорона праці та безпека життєдіяльності при проведенні садово-паркових робіт». 2. Знання основ ґрунтознавства, селекції та генетики деревних рослин, фітоекології й біометрії у межах програмних питань дисциплін, що викладались під час попереднього періоду, 3. Уміння застосовувати у науковій та прикладній діяльності методів систематики деревних рослин різних систематичних і екологічних груп. 4. Володіння елементарними навичками з виготовлення гербарних зразків облистяних пагонів деревних рослин, а також користування ключами до визначників рослин
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна практика покликана поглибити та закріпити теоретичні знання, отримані студентами під час вивчення дисципліни «Дендрологія». Зокрема, ознайомити студентів із видовим складом деревних рослин, що застосовуються для озеленення урбаноландшафтів та з їх біолого-екологічними властивостями, які визначають умови придатності їх для культивування у межах міського середовища. Програмою, також передбачено оволодіння студентами методами визначення окремих видів деревних рослин із залученням гербарного матеріалу, визначників деревних рослин та каталогів провідних фірм, які займаються реалізацією декоративного садивного матеріалу.
Рекомендована та необхідна література
1. Дендрофлора України. Дикорослі й культивовані дерева й кущі. Голонасінні: Довідник / Кохно М.А., Гордієнко В.І., Захаренко Г.С. та ін.; за ред. М.А. Кохна, С.І. Кузнецова; НАН України, Нац. бот. сад ім. М.М. Гришка. К.: Вища школа, 2001. 207 с. 2. Дендрофлора України. Дикорослі й культивовані дерева і кущі. Покритонасінні. Частина І. Довідник / Кохно М.А., Пархоменко Л.І., Зарубенко А.У. та ін.; за ред. М.А. Кохна. К.: Фітосоціоцентр, 2002. 448 с. 3. Дендрофлора України. Дикорослі й культивовані дерева і кущі. Покритонасінні. Частина ІІ. Довідник / Кохно М.А., Трофименко Н.М., Пархоменко Л.І. та ін.; за ред. М.А. Кохна та Н.М. Трофименко. К.: Фітосоціоцентр, 2005. 716 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні вправи підготовчі та тренувальні
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання (поточний контроль) 1. Оцінка виконання програми практики: РН 1.1–3.1, 4.1 - 60 балів / 30 балів; 2. Захист звіту про виконання завдань практики: РН 3.2, 4.1 – 40 балів / 20 балів Семестрове оцінювання (семестровий контроль): диференційований залік
Мова викладання
Українська