Науковий образ світу

Освітня програма: Соціальна педагогіка бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Науковий образ світу
Код дисципліни
ОК 7.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН4. Формулювати власні обґрунтовані судження на основі аналізу соціальної проблеми. ПРН23. Конструювати процес та результат соціальної роботи в межах поставлених завдань, використовувати кількісні та якісні показники, коригувати план роботи відповідно до результатів оцінки.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти знаннями фізики і математики в обсязі вимог до випускників середньої школи, елементарними навичками пошуку інформації з використанням інтернету.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – дати студентам знання з наукової картини навколишнього світу на основі досягнень та ідей сучасної науки, розвинути їх здібності до сприйняття та аналізу інформації. Навчити студентів творчо мислити та знаходити нетривіальні підходи до розв’язку актуальних наукових проблем. В навчальній дисципліні розкрито науковий підхід до тлумачення явищ і процесів та методи, які при цьому використовуються, співвідношення наукового і художнього підходів до пізнання світу. Висвітлений шлях науки до сучасних уявлень про світ, роль наукових революцій в пізнанні світу. Особливу увагу в курсі приділено сучасним уявленням про нано- та мікросвіт та їхній ролі у технологіях майбутнього.
Рекомендована та необхідна література
Гончаренко С. У.: Формування у дорослих сучасної наукової картини світу: [монографія] – К.: ІПООД НАПН України, 2013. – 220 с. Лопаткін Ю. М. Фізичний образ світу: навч. посібник / − Суми: Сумський державний університет, 2011. − 195 с. Єжов С.М., Науковий образ світу (навч посібник) ; М-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2017 Нікснова В.В. Довідник з курсу «Науковий образ світу». —Київ: 2018. —56 с. Висоцький MB.; Природознавство: науковий образ світу: текст лекцій. - Київ: 2018. - 143 с. Hawking The theory of everything. Copyright - USA Phoenix Bocks 2005 pp.- 148.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів (макс. 100 балів мінім. 60 балів): рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за: Контрольна робота 1 (тест): 50 балів/ 30 балів. Контрольна робота 2 (тест): 50 балів/ 30 балів. Підсумкове оцінювання у формі заліку. Результати навчальної діяльності здобувачів оцінюються за 100 бальною шкалою. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки за дисципліну є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів. При отриманні результуючої підсумкової кількості балів від 60 і вище здобувачу виставляється зараховано. Зараховано / Passed 60-100 Не зараховано / Fail 0-59
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Теоретичних основ високих технологій
Інститут високих технологій