Механізми сигнальної трансдукції в клітинах імунної системи

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Механізми сигнальної трансдукції в клітинах імунної системи
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР2. Використовувати бібліотеки, інформаційні бази даних, інтернет ресурси для пошуку необхідної інформації. ПР5. Аналізувати та оцінювати вплив досягнень біології на розвиток суспільства. ПР12. Використовувати інноваційні підходи для розв’язання складних задач біології за невизначених умов і вимог. ПР 20. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про закономірності індивідуального та історичного розвитку біологічних систем на різних рівнях організації, роль системних процесів у їхньому формуванні, функціонуванні й пластичності, особливості їхньої кооперативної взаємодії, а також про системність організації живого. ПР32. Вміти формувати систему знань для інтерпретації нових даних про структуру і функції імунної системи та її складових за різних фізіологічних станів спираючись на поглиблені знання з дисциплін професійно-практичної підготовки
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування науково-теоретичного та практичного матеріалу навчальних дисциплін, які викладаються студентам освітнього рівня «Бакалавр» 2. Знати теоретичних основ імунології, біохімії, фізіології людини та тварини, генетики, цитології та гістології, мікробіології, вірусології, біофізики тощо. 3. Володіти елементарними навичками основних біологічних методів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є базовою дисципліною, що висвітлює питання експресії, структури та функцій основних класів рецепторів клітин імунної системи. Акценти зроблені на молекулярних та клітинних механізмах передачі інформації в клітинах імунної системи, принципах модульної структури компонентів сигнальних каскадів, ролі посттрансляційних модифікацій у сигнальній трансдукції, принципах організації сигнальних модулів в сигнальні мережі, багаторівневій регуляції сигнальних систем клітин, особливостей функціонування сигнальних мереж в нормі і при патологічних станах, компонентах сигнальних мереж як діагностичних маркерах та мішенях для таргетної терапії лейкозів та лімфом.
Рекомендована та необхідна література
1. Вершигора А.Ю., Пастер Є.У., Колибо Д.В. та ін. Імунологія. Підручник. К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2011. - 911 с. 2. Kian-Huat Lim and Louis M. Staudt. Toll-Like Receptor Signaling. Cold Spring Harb Perspect Biol 2013; doi: 10.1101/cshperspect.a011247 3. E.Nigel Wardle. Guide to Signal Pathways in Immune Cells, Humana Press, London, UK, 2009. 415 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції та лабораторні роботи, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: РН 1.1 - 2.4– 20 балів/10 балів 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.1 - 2.4 – 20 балів/10 балів 3. Реферат та презентація: РН 3.1, 4.2 – 8 балів/4 бали 4. Лабораторні роботи: РН 2.1- 2.4. – 12 балів/6 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни