Методика викладання спеціалізованих дисциплін з інформаційних технологій у закладах вищої освіти
Освітня програма: Інформаційні системи (Магістр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Методика викладання спеціалізованих дисциплін з інформаційних технологій у закладах вищої освіти
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Уміння продемонструвати знання та розуміння ключових понять законодавчих засад вищої освіти України, методологічні та організаційні засади навчального процесу у ЗВО України. Уміння розробляти лекції, практичні та лабораторні роботи та супровідний матеріал до них, розробляти поточні та підсумкові контрольні роботи та методичне забезпечення для спеціалізованих навчальних дисциплін з інформаційних технологій. Уміння ефективно формувати комунікаційну стратегію через точність аргументації, самостійно розв’язувати професійні задачі і нести відповідальність за прийняті рішення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність ступеня бакалавра. Володіти елементарними навичками вищої математики, програмування.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Методика викладання спеціалізованих дисциплін з інформаційних технологій у закладах вищої освіти» охоплює визначення методологічних особливостей викладання спеціалізованих дисциплін з інформаційних технологій у ЗВО; описання технологій викладання в умовах інформаційно-освітнього середовища; оптимізація підбору завдань для практичних і лабораторних занять; проектування інтерактивних аудіовізуальних онлайн засобів до лекційних, практичних, лабораторних занять, поточного та модульного контролю, з подальшою інтеграцією цих засобів у освітнє середовище.
Метою викладання навчальної дисципліни є забезпечити майбутніх фахівців теоретичною та практичною основою сукупності знань, методів та інструментів, необхідних для викладання спеціалізованих дисциплін у галузі інформаційних технологій у закладах вищої освіти України. Формування у студентів розуміння принципів викладацької та методологічної діяльності в закладах вищої освіти.
Рекомендована та необхідна література
1.Корець М.С. Методика викладання технічних навчальних дисциплін: навчальний посібник. Київ : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова. 2019. 240 с.
2.Самойленко О. М., Бацуровська І. В. Модернізація технології навчання в умовах реформи університетської освіти: колективна монографія. Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2018. 360 с.
3.Рекомендації щодо впровадження змішаного навчання у закладах фахової передвищої та вищої освіти. Міністерство освіти і науки України. 58 с. URL: https://mon.gov.ua/storage/app/media/vishcha-osvita/2020/zmyshene%20navchanny/zmishanenavchannia-bookletspreads-2.pdf
4.Мінько Н. П., «Методика викладання технічних дисциплін в умовах дистанційного навчання», PA, вип. 46, с. 179-185, Груд 2020.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання практичних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж рекомендований мінімум – 48 балів, для одержання заліку необхідно відпрацювати пропущений матеріал і здати залік.
За бажанням студента, за наявності залікових балів можна покращити свій результат, він має право здавати залік, який оцінюється в 20/12 балів, але сумарна кількість балів при цьому не може перевищувати 100 балів. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни