Луківництво

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Луківництво
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР2. Прагнути до самоорганізації та самоосвіти. ПР7. Володіти навичками працювати самостійно та як лідер, отримувати результат за обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність під час вирощування декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті, проектування, створення та експлуатації об’єктів садово-паркового господарства. ПР 17. Представляти, моделювати та розробляти проекти об’єктів озеленення, садово-паркового господарства, ландшафтної архітектури та дизайну середовища із використанням новітніх технологій та застосуванням прийомів графічної подачі.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати – лучні та газонні трав’янисті рослини, їх біологічні та екологічні особливості, кормову цінність. Типи лучних угідь та їх значення для озеленення та сільськогосподарського виробництва України. 2. Вміти - розрізняти види лучних i газонних трав за різними ознаками, складати травосумiші i розраховувати норми висіву. Визначати потребу газонних та лучних трав в елементах живлення а також складати схеми по систематичному догляду, раціональному використанню природних та штучних екосистем. Визначати строки та висоту скошування лучних i газонних трав. 3. Володіти - елементарними навичками створення високодекоративного газонного покриття різного функціонального призначення, стійкого до несприятливих абiо- та біотичних чинників зовнішнього середовища., підбору асортименту газонних трав, аналізу якості насіння, підбору агрохiмiкатiв для захисту газонних травостоїв.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Луківництво» є дисципліною вільного вибору студента, яка охоплює оволодіння теоретичними і практичними основами раціонального використання природних і штучних луків та створення і утримання газонів з урахуванням сучасних досягнень вітчизняної i світової науки, формування практичних навичок по закладанню, добору видів лучних i газонних трав, норми висіву насіння, догляду та ремонту газонів.
Рекомендована та необхідна література
1. Кияк Г.С. Луківництво: Підручник для с.-г. вузiв. - К.: Вища школа, 1980. - 304 с. 2. Луківництво в теорії і практицi / Мащак Я.І., Мiзерник І.Д., Нагiрняк Т.Б. та iн. - Львiв, 2005. - 295 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, лабораторна робота, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Усне опитування - РН 1.1-1.3, 2.1-2.3. - 20 балів / 10 бали; 2. Модульна контрольна робота - РН 1.1-1.3 - 30 балів / 15 балів; 3. Здача лабораторних робіт - РН 2.1-2.3 - 30 балів /15 балів. 4. Захист презентації - РН 3.1. - 20 балів / 10 балів; Підсумкове оцінювання у формі заліку:
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”