Веб-технології

Освітня програма: Програмні технології інтернет речей

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Веб-технології
Код дисципліни
ОК.24
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Завданням вивченням дисципліни «Веб-технології» є теоретична та практична підготовка майбутніх фахівців з таких питань, що поєднують сукупність методів та програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою ефективного опрацювання веб-ресурсів, які знаходяться у веб-просторі. Дисципліна підтримує та розширює набуті, а також надає нові навички сучасного рівня технологій інформаційних систем, технологій та підходів програмування, аналізу та моделювання програмного забезпечення, використовувати засоби реалізації інформаційних систем, які є невід’ємною частиною складних спеціалізованих задач та практичних проблем в області ІСТ та інтернету речей. Дисципліна надає можливість фахівцям: практичні навички програмування для вирішення прикладних задач на комп’ютері.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Веб-технології» охоплює певне коло питань, які пов’язані з методами, прийомами, правилами та технологіями розробки веб-додатків за етапами створення програмних продуктів. Розглядаються такі теми: основні засоби HTML та CSS для проектування, макетування й редагування веб-сайтів, демонстрація структурування та форматування тексту й табличних даних, вбудовування зображень на веб-сторінці, розміщення медіаконтенту, створення форм, засобів позиціонування об’єктів тощо, специфіка застосування сучасних онлайн веб-конструкторів сайтів (uCoz, WordPress). Дисципліна «Веб-технології» є платформою для вивчення основних фахових дисциплін освітньої програми «Програмні технології інтернет речей» таких як: «Побудова систем інтернет речей», «Організація баз даних», курсових робіт та кваліфікаційної роботи бакалавра тощо.
Рекомендована та необхідна література
1. Трофименко О. Г. Веб-технології та веб-дизайн : навч. посібник / О. Г. Трофименко, О. Б. Козін, О. В. Задерейко, О. Є. Плачінда. – Одеса : Фенікс, 2019. – 284 с. ISBN 978-966-928-394-8 2. Уроки по HTML і CSS. URL: https://webref.ru/layout/learn-html-css 3. Стилі і елементи сучасного веб-дизайну. URL: http://seo-design.net/trendyweb/modern-web-design-trendy-styles-elements. 4. A brief history of web design for designers. URL: http://blog.froont.com/briefhistory-of-web-design-for-designers. 5. A Complete Guide to Flexbox. URL: https://css-tricks.com/snippets/css/a-guideto-flexbox. 6. A vocabulary and associated APIs for HTML and XHTML. W3C. URL:https://www.w3.org/TR/html5. 7. Adaptive vs. Responsive Design. URL: https://www.interaction-design.org/literature/article/adaptive-vs-responsive-design. 8. Adaptive web design. URL: https://www.jdvorak.eu/adaptive-web-design/.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання проводиться у формі опитування студентів за темами попередніх лекцій та виконаною лабораторною роботою. Здобувач виконує 7 лабораторних робіт по 7 балів та 1 підсумкову лабораторну роботу з розробки сайту з оцінкою до 11 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі тестування та виконання модульної контрольної роботи. Здобувач виконує комплексне тестування, що містить питання теоретичного та практичного рівня. Здобувач допускається до підсумкового оцінювання за умови здачі та захисту всіх передбачених планом лабораторних робіт та отримання протягом семестру не менше 48 балів. Робота вважається зданою вчасно, коли захист відбувається на наступній парі після видачі завдання, якщо викладачем не повідомлено інші терміни. Підсумкова оцінка визначається шляхом підсумовування балів семестрової роботи та підсумкової модульної контрольної роботи.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра інформаційних систем та технологій
Факультет інформаційних технологій