Неканоноічні віруси

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Неканоноічні віруси
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР4. Розв’язувати складні задачі в галузі біології, генерувати та оцінювати ідеї. ПР7. Описувати й аналізувати принципи структурно-функціональної організації, механізмів регуляції та адаптації організмів до впливу різних чинників. ПР15. Уміти самостійно планувати і виконувати інноваційне завдання та формулювати висновки за його результатами ПР35. Вміти використовувати сучасні спеціалізовані методи дослідження вірусів для визначення комплексу властивостей, які використовуються як таксономічні критерії для визначення виду.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Вірусологія», «Принципи безпеки у вірусологічній лабораторії», «Ідентифікація вірусів», «Генетика вірусів», «Віруси людини та тварин». 2. Вміти самостійно застосовувати знання із загальної вірусології та ін. навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач, працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Керуючись уніфікованими протоколами діагностики хвороб, за даними стандартних патоморфологічних та лабораторних методів диференціювати пріонну інфекцію у хворого. За допомогою молекулярно-біологічних методів, використовуючи стандартні протоколи, визначати у рослинах наявність інфекції, обумовленої віроїдами.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна покликана узагальнити властивості пріонів, таксономію пріонів, пріонні хвороби людини та тварин. Надає можливість оволодівати знаннями про діагностику пріонних хвороб із застосуванням різних методів та розробку засобів лікування пріонних хвороб. Отримані знання можуть застосовуватись як у дослідженнях суміжних наук, так і в міждисциплінарних проектів та які вимагають знань з даної дисципліни.
Рекомендована та необхідна література
1. Ващенко М.А., Анисимова Ю.Н. Медленные нейровирусные инфекции. К., Здоров’я. 1982.- 112с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота, практичні заняття.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно): РН 1.1.— 20 балів/10 балів. 2. Модульна контрольна робота 2 (дистанційно): РН 1.2 — 20 балів/10 балів. 3. Практичні роботи/ (дистанційно): РН 1.1-1.2, РН 2.3., РН 3.1. РН 4.1. — 30 балів/15 балів. 4. Задачі/реферат/презентації/доповіді (дистанційно): РН 2.1-2.3; РН 3.1 — 30 балів/15 балів. - підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Вірусології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”