Фітоценологія

Освітня програма: ЕКОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фітоценологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР03. Розуміти основні концепції, теоретичні та практичні проблеми в галузі природничих наук, що необхідні для аналізу і прийняття рішень в сфері екології, охорони довкілля та оптимального природокористування. ПР06. Виявляти фактори, що визначають формування ландшафтнобіологічного різноманіття. ПР22. Брати участь у розробці проектів і практичних рекомендацій щодо збереження довкілля із залученням громадськості. ПР23. Демонструвати навички впровадження природоохоронних заходів та проектів
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсу «Екологія рослин» і «Загальна екологія та охорона природи», «Екологія рослин». Володіти елементарними навичками: робота з гербарним матеріалом і натурними зразками рослин, користування визначниками рослин, робота з обладнанням для польових досліджень, дотримання правил безпеки та охорони праці у лабораторії та в польових умовах (успішне проходження навчальної практики з екології рослин).
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна стосується надвидового рівня організації рослинного світу як об’єкту діяльності екологів, і покликана сформувати уявлення про організацію рослинного покриву у вигляді системи рослинних угруповань, про закономірності організації та розвитку, будови та функціонування, екологічних та системних зв’язків рослинних угруповань у складі природних комплексів, про різноманітність рослинних угруповань в Україні, а також про методи і прикладні аспекти фітоценологічних досліджень.
Рекомендована та необхідна література
1. Геоботанічне районування Української РСР. – К.: Наукова думка, 1977. 2. Дідух Я.П., Шеляг-Сосонко Ю.Р. Геоботанічне районування України та суміжних територій // Укр. бот. журн. – 2003. – Т. 60, № 1. – С. 6–17. 3. Дідух Я.П. Популяційна екологія. – К.: Фітосоціоцентр, 1998. – 192 с. .
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: РН – 1.1-3.1 (блок тем Розділу 1) – 30 балів / 15 балів. 2. Модульна контрольна робота 2: РН – 1.1-3.1 (блок тем Розділу 2) – 30 балів / 15 балів. 3. Практичні роботи: РН – 1.1-3.1 – 26 балів / 13 бали. 4. Самостійна робота: РН – 1.1-3.1 – 14 балів / 7 балів. Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Екології та зоології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”