Теорія суспільного вибору

Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Урядування у публічній сфері»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Теорія суспільного вибору
Код дисципліни
ВБ 4.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: теоретико-методологічні основи теорії суспільного вибору, політичного управління у публічній сфері;теоретико-методологічні основи суспільного розвитку, демократії Вміти: пояснювати методи досліджень у суспільних науках відповідно теорії суспільного розвитку; діагностувати проблеми публічного управління і суспільного розвитку;шукати, обробляти, аналізувати інформацію про суспільство та політичне управління автономність та відповідальність: продемонструвати розуміння особистої відповідальності за професійні та/або управлінські рішення чи надані пропозиції/рекомендації, які можуть впливати на суспільний розвиток та політичне управління в публічній сфері, зокрема під час - Обґрунтування потреби змін в організації, в групі/колективі/команді та на особистісному рівні - Обґрунтування результатів досліджень суспільного розвитку та політичного управління в публічній сфері - Дослідження практичних аспектів політичної діяльності у публічній сфері
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: теоретичні основи функціонування політичних режимів, теорію суспільного вибору, теорії демократії. 2. Вміти - шукати інформацію, необхідну та релевантну щодо аналізу політичних режимів, соціальних порядків та особливостей суспільного вибору; аналізувати сучасні концепції економічного розвитку в контексті імплементації їх положень в розвинутих країнах та країнах, що розвиваються; аналізувати соціальні порядки та розробляти і пропонувати рекомендації щодо політики економічного розвитку в демократичній державі. - Володіти навичками аналізу, синтезу, обробки та візуалізації статистичних, соціологічних та інших даних, роботи з нормативно-правовою базою, оформлення й представлення даних за допомогою програм пакету Microsoft Office (Excel, Word, Power Point та ін.).
Зміст навчальної дисципліни
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1 «Суспільний вибір, політичні режими та розвиток демократії» Тема 1. Предмет і метод теорії суспільного вибору. Тема 2. Політична влада та її інститути. Тема 3. Суспільний вибір в умовах прямої та представницької демократії. Модель економічної демократії ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2 «Економічні виміри демократичного розвитку» Тема 4. Політичні режими та економічний розвиток Тема 5. Економічний аналіз і розвиток демократії 12 Тема 6. Перехід до демократії як напрям трансформації недемократичних режимів.
Рекомендована та необхідна література
1. Аджемоглу Д., Робінсон Дж. Чому нації занепадають? Походження влади, багатства і бідності. К.: Наш Формат, 2016. 440 с. 2. Державне регулювання економіки в АПК / Г.В. Черевно. К., 2006. (Розділ V-VI, с. 200- 264). 3. Збірний наукових праць «Українське суспільство: моніторинг соціальних змін». Випуск 7 (21). Київ, 2020. 4. Історія економічних учень. К, 2005. URL https://library.if.ua/book/39/2922.html 5. Сірко А.В. Економічна теорія. Політекономія. URL : https://pidru4niki.com/1425072562928/politekonomiya/teoriya_suspilnogo_viboru
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, семінарські заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
– семестрове оцінювання (МАХ – 80 балів / MIN – 48 балів): 1. Виконання практичних (семінарських) занять - мах. 35 балів / мін. 21 бали 2. Контрольні роботи – мах. 20 балів / мін.12 бали (дві модульні контрольні роботи 3. Самостійна робота –мах. 5 балів / мін. 3 бали 4. Індивідуальна аналітична робота - мах. 20 балів / мін. 12 балів. Підсумковий контроль здійснюється у формі письмової контрольної роботи, яка оцінюється максимум у 20 балів та проводиться на одному з останніх практичних занять з дисципліни. Підсумкова оцінка з дисципліни студенту виставляється за результатами роботи протягом семестру як сума балів, отриманих впродовж навчального семестру, включаючи бали, отримані за виконання самостійної роботи та підсумкової контрольної роботи.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра публічної політики
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби