Загальне землезнавство
Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Загальне землезнавство
Код дисципліни
ОК
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знання загальних закономірностей природи планети Земля, як цілісної системи, освідомлення про небезпеку космічних явищ на життя. Знання закономірностей будови, динаміки і розвитку земної кори. Орієнтування у перебігу процесів в гідросфері і атмосфері та негативні наслідки їх антропогенного забруднення. Знання процесів виникнення і еволюції біосфери та її вплив на географічну оболонку Землі, взаємозв’язків процесів в атмосфері, гідросфері, біосфері та літосфері на Землі у цілісній системі. Засвоєння принципів раціонального природокористування і природоохоронних заходів. Вміння визначати процеси, що відбуваються в гідросфері та атмосфері та їх вплив на географічну оболонку Землі; Орієнтуватися в природно-ресурсній базі окремих регіонів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів Загальної та історичної геології, топографії. 2. Володіння навичками працювати з топографічними картами, роботи з науковими джерелами.
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни включає ознайомлення з загальними закономірностями природи планети Земля. Дисципліна вивчає внутрішню будову Землі, її зовнішні оболонки, геологічні процеси, що змінюють її поверхню. Вихідні поняттями дисципліни є: закономірності будови, динаміки і розвитку земної кори, гідросфери та атмосфери для розробки системи оптимального управління процесами, що відбуваються у географічному середовищі, та раціональної організації природокористування. Ця навчальна дисципліна дає основну базу знань щодо закономірностей існування та розвитку географічної оболонки Землі, її динаміки. Програма дисципліни передбачає засвоєння базових методів фізико-географічних досліджень, які необхідні майбутнім фахівцям в галузі геології, геоінформаційних системи та технологій, оцінки землі та нерухомого майна.
Рекомендована та необхідна література
1. Багров М.В., Боков В.О., Черваньов І.Г. Землезнавство : Підручник. К.: Либідь, 2000. 464 с. 2. Воловик В.М. Ландшафтознавство : курс лекцій (видання 2-е, доповнене) / В.М. Воловик. – Вінниця : ТОВ «Вінницька міська друкарня», 2012. – 208 с. 3. Воловик В.М. Загальне землезнавство. Практикум (літосфера, біосфера, географічна оболонка, розвиток географічної науки). – Вінниця : Вінницька міська друкарня, 2012. – 196 с. 4. Волошин I.I. Загальне землезнавство: навчальний посiбник для вузiв. – Нiжин: Вид-во Нiжинського педагогiчного ун-ту iм. М. Гоголя, 2002. – 294 с. 5. Волошин I.I., Уварова А.Є. Загальне землезнавство: Практикум. – К.: Вид-во НПУ iм. М.П. Драгоманова, 2000. – 238 с. 6. Олійник Я.З., Федорищак Р.Л., Шищенко П.Т. Загальне землезнавство. К.: Знання-Прес, 2003. 247 с. 7. Рудько Г.І., Адаменко О.М. Землелогія. – К.: Вид-во «Академпрес, 2009. – 512 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття та самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 10 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення 2 письмових контрольних робыт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового заліку
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни