Асистентська практика

Освітня програма: ОНП Культурологія 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Асистентська практика
Код дисципліни
ОК 5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 2. Аналізувати текстові та візуальні джерела інформації щодо культурних явищ та процесів, верифікувати інформацію у відповідності до професійних задач. ПРН 4. Популяризувати професію культуролога, дотримуючись етичних принципів. ПРН 6. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення професійних питань, презентації результатів досліджень та проектів. ПРН 7. Оцінювати історичні здобутки та новітні досягнення культурології. ПРН 11. Мати навички організацій та керівництва професійним розвитком осіб та груп у галузі культури ПРН 12. Збирати, аналізувати та оцінювати емпіричні факти та здійснювати їх інтерпретацію у відповідності до сучасних теоретичних уявлень відповідного напряму культурології. ПРН 13. Планувати і виконувати наукові та прикладні дослідження у сфері культурології, генерувати та перевіряти гіпотези, збирати докази та аргументувати висновки. ПРН 14.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студенти мають знати методологічні основи теоретичної і практичної підготовки фахівців; порядок навчально-методичної та наукової роботи кафедри, на якій проводиться практика; програмно-методичне забезпечення навчальної дисципліни, з якої будуть проводитися заняття; специфіку методики роботи викладачів; психологічні та вікові особливості студентів, де будуть проводитися навчальні заняття; особливості організації та проведення науково-дослідної роботи студентів (ці знання забезпечуються попередньо опанованим курсом «Педагогіка вищої школи та педагогічна майстерність викладача»). Вміти шукати, опрацювати, аналізувати та синтезувати інформації щодо актуальних проблем культурних досліджень; Володіти елементарними навичками критичного мислення; спілкування (усного та письмового) державною та іноземною мовами.
Зміст навчальної дисципліни
Частина 1. Активна практика 1 Ознайомлення з методичними рекомендаціями щодо проведення асистентської практики. 2 Консультація з керівником практики. Остаточне узгодження тем лекцій, тем семінарів, літератури до них та дат проведенняэ. 3 Підготовка до проведення лекцій. Робота з літературою, підготовка плану лекцій та написання тексту. 4 Підготовка до проведення семінарських занять. Робота з літературою, підготовка плану занять та матеріалу до них. 5 Проведення лекції 6 Проведення семінарського заняття 7 Ведення щоденника практики Частина 2. Пасивна практика 8 Відвідування лекції керівника практики 9 Відвідування семінарського заняття керівника практики 10 Відвідування лекції іншого студента-практиканта 11 Відвідування семінарського заняття іншого студента-практиканта 12 Написання рецензії на лекцію іншого студента-практиканта 13 Написання звіту про проходження асистентської практики
Рекомендована та необхідна література
Основна: 1. Педагогіка вищої школи: хрестоматія / В. А. Бугров, А. А. Марушкевич, Є. С. Спіцин – К. : ВПЦ "Київський університет", 2016. – 544 с. http://www.psy.univ.kiev.ua/ua/scientificpublications/xrestomatiia-pedahohika-vyshchoi-shkoly 2. Педагогіка вищої школи: Навч. посіб. — К.: «Академвидав», 2006. — 352 с. https://library.udpu.edu.ua/library_files/412096.pdf 3. Подоляк Л.Г. Психологія вищої школи: Навчальний посібник для магістрантів і аспірантів /Подоляк Л.Г., Юрченко В.І. – К.: ТОВ “Філ-студія”, 2006. – 320с. Додаткова: 1. Закон України про освіту http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2145-19 2. Положення про організацію освітнього процесу http://nmc.univ.kiev.ua/docs/Poloz_org_osv_proc-2018.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, пасивна практика, активна практика
Методи та критерії оцінювання
1. Лекції: 20 / 35 балів 2. Семінари: 20 / 35 балів 3. Пасивна практика: 20 / 30 балів Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього періоду практики. Загальна оцінка за проходження практики складається із балів, отриманих за активну роботу (проведення лекцій та семінарів) та за пасивну роботу (пасивна практика). Всі види робіт за семестр мають у підсумку: - в максимальному вимірі 100 балів - в мінімальному вимірі 80 балів Підсумкове оцінювання у формі диференційованого заліку:підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів), яка визначається як сума (проста або зважена) балів за систематичну роботу впродовж проходження практики.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет