Гідрогеологія нафтових і газових родовищ

Освітня програма: Геологія (1 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Гідрогеологія нафтових і газових родовищ
Код дисципліни
ВК6
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Особливості формування хімічного складу природних вод на великих глибинах. Особливості руху підземних вод і розсолів. Основні умови формування підземних вод нафтових і газових родовищ. Генетичні типи вод нафтогазоносних басейнів. Методику нафтогазових гідрогеологічних досліджень. Вміння будувати та інтерпретувати гідрогеохімічні та гідрогеодинамічні карти і розрізи. Вміння виконувати гідрогеологічні дослідження при пошуках, розвідці і видобутку нафти і газу. Вміння оцінювати нафтопошукове та промислове значення підземних вод.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Мати знання з навчальної дисципліни «Гідрогеологія». Знання фізики, хімії, математики (на рівні непрофільних спеціальностей). Володіти елементарними навичками роботи з персональним комп’ютером.
Зміст навчальної дисципліни
Ознайомлення з різними типами підземних вод, їх геохімічним складом й генезисом з метою визначення ролі підземних вод у міграції та акумуляції покладів нафти і газу. Формування вміння виконувати гідрогеологічні дослідження при пошуках, розвідці і видобутку нафти і газу. Оцінювання нафтопошукового та промислового значення підземних вод.
Рекомендована та необхідна література
1. Колодій В.В. Нафтогазова гідрогеологія: підручник для ВНЗ Івано-Франківськ: Факел, 2009. 2. Розробка та експлуатація нафтових та нафтогазових родовищ: посібник для студ. ВНЗ / під ред. д-ра. техн. наук, проф. І. М. Фика. – Харків, 2019. – 149 с. 3. Суярко В.Г. Прогнозування, пошук та розвідка родовищ вуглеводнів: Підручник / В.Г. Суярко. – Харків: Фоліо, 2015. – 296 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійна робота студентів.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 4 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового заліку.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни