Соціально-політичні студії

Освітня програма: Переклад з англійської та другої західноєвропейської мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Соціально-політичні студії
Код дисципліни
ННД.06
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики соціально-політичного процесу; вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ політики, соціально-політичних процесів та подій; володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування щодо політичних, економічних, культурних подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом вивчення навчальної дисципліни є функціонування та розвиток сучасного суспільства, політики і влади, взаємодія людини з соціальними та політичними інституціями, особливі характеристики сучасного українського суспільства у порівняльному контексті. Завдання – сформувати у студентів навички критичного аналізу і пояснити соціально-політичні явища і процеси, їх представлення в ЗМІ, повсякденній свідомості та в теоретичних узагальненнях з опорою на сучасне соціологічне та політологічне знання. Розвинути знання про особливості функціонування і розвиток сучасних соціальних і політичних систем, їхні структурні елементи та соціальні наслідки, соціальні та політичні проблеми сучасного суспільства. Сформувати знання та уявлення про основні соціокультурні та політичні характеристики сучасного українського суспільства у регіональних та національних вимірах, про соціальні і політичні проблеми та способи їх регулювання, зокрема в умовах європейської та євроатлантичної інтеграції.
Рекомендована та необхідна література
Короткий оксфордський політичний словник. Київ, Основи, 2006. 789 с. Кузьменко Т. М. Соціологія: навч. посіб. Київ: Центр учбової літератури, 2010. 320 с. Політологічний енциклопедичний словник / В. Б. Авер’янов, І. В. Алєксєєнко, С. С. Андрєєв та ін. Київ, 2004. 428 с. Політологія: відповіді на питання екзаменаційних білетів: навч. посіб. / за ред. В. Ф. Цвиха. Київ: Знання, 2012. 374 с. Політологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. Цвиха В. Ф., Батрименк О. В. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2010. 629 с. Соціологічні виміри громадянського суспільства в Україні / за наук. ред. О. Резніка. К. : Ін-тут соціології НАН України, 2019. 288 с. Українське суспільство: моніторинг соціальних змін. Випуск 6 (20) / ред. д.екон.н. В.М.Ворона, д.соціол.н. М.О.Шульга. Київ : Інститут соціології НАН України, 2019. 517 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Робота на семінарських заняттях, контрольна робота, усна доповідь (групова презентація результатів проєкту), самостійна робота (реферативно-аналітичний огляд джерела, аналітична розвідка)
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки, що складає 40% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: - семестрове оцінювання (1-а частина): 1. Робота на семінарських заняттях протягом семестру – 4 балів/3 бали за одну відповідь. 2. Контрольна робота (20 тестових питань по 0,5 бали за кожне): у формі тесту з закритими альтернативами – 6-10 балів - семестрове оцінювання (2-а частина): 1. Усна доповідь (групова презентація результатів проєкту): 9-15 балів за один проєкт; 2. Самостійна робота (реферативно-аналітичний огляд джерела, аналітична розвідка): 6-10 балів за одну роботу: 3. Контрольна робота (20 тестових питань по 0,5 бали за кожне): 6-10 балів.
Мова викладання
Українська