Гістологія, цитологія та ембріологія

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Гістологія, цитологія та ембріологія
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
12
Результати навчання
ПРН 1. Виділяти та ідентифікувати провідні клінічні симптоми та синдроми (за списком 1); за стандартними методиками, використовуючи попередні дані анамнезу хворого, дані огляду хворого, знання про людину, її органи та системи, встановлювати найбільш вірогідний нозологічний або синдромний попередній клінічний діагноз захворювання (за списком 2). ПРН 2. Збирати інформацію про загальний стан пацієнта, оцінювати психомоторний та фізичний розвиток пацієнта, стан органів та систем організму, на підставі результатів лабораторних та інструментальних досліджень оцінювати інформацію щодо діагнозу (за списком 4). ПРН 3. Призначати та аналізувати додаткові (обов’язкові та за вибором) методи обстеження (лабораторні, рентгенологічні, функціональні та/або інструментальні) за списком 4, пацієнтів із захворюваннями органів і систем організму для проведення диференційної діагностики захворювань (за списком 2).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування базових навчальних дисциплін «Біології» і «Хімії», «Медичної біології», «Медичної хімії», «Біоорганічної та біологічної хімії», «Медичної та біологічної фізики», «Нормальної фізіології людини», «Анатомії людини». 2. Вміння самостійно застосовувати знання із дисциплін «Біології» і «Хімії», «Медичної біології», «Медичної хімії», «Біоорганічної та біологічної хімії», «Медичної та біологічної фізики», «Нормальної фізіології людини», «Анатомії людини»; працювати з навчальною, науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
«Гістологія, цитологія та ембріологія» є обов’язковою дисципліною, що надає знання з особливостей будови клітин, які є основною структурно-функціональною одиницею живого, різних типів тканин, які будують органи та системи органів організму людини. Визначальні аспекти функціонування тканин і органів пов’язані із етапами і особливостями їх розвитку під час ембріонального періоду, а також впливу різних факторів на цей процес. Саме тому в курсі «Гістологія, цитологія та ембріологія» вивчається мікроскопічна та ультрамікроскопічна будова клітин і тканин, гістологічна структура органів і систем органів та закономірності їх розвитку у пренатальний період.
Рекомендована та необхідна література
1. Гістологія. Цитологія. Ембріологія : підручник / за ред.: О. Д. Луцика, Ю. Б. Чайковського. – Вінниця: Нова Книга, 2018. – 592 с. 2. Загальна цитологія і гістологія. Підручник / М. Е. Дзержинський, Н. В. Скрипник, Г. В. Островська, С. М. Гарматіна, Л. М. Пазюк, та ін. — К.: Київський університет, 2010. — 575 с. 3. Луцик О.Д., Іванова А.Й., Кабак К.С., Чайковський Ю.Б., Гістологія людини. Підручник. Київ „Книга-плюс”, 2010. – 582 с. 4. Під ред. Е.Ф.Баринова, Ю.Б.Чайковського. Цитологія і загальна ембріологія. Навчальний посібник. Київ, ВСВ «Медицина», 2010.- 216 с. 5. Під ред. Е.Ф.Баринова, Ю.Б.Чайковського. Спеціальна гістологія і ембріологія внутрішніх органів. Навчальний посібник. Київ, ВСВ «Медицина», 2013.- 471 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1.1. Тематичні контрольні роботи. 1.2. Тести на лекціях (max/min) . 1.3. Оцінювання результатів оформлення мікроскопічного аналізу гістологічних препаратів і усні пояснення, знання гістологічних препаратів (max/min). Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни