Управління екологічними ризиками

Освітня програма: ЕКОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Управління екологічними ризиками
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
1. Здатність застосовувати отримані знання в практичних ситуаціях, виявляти, ставити та вирішувати завдання у сфері професійної діяльності 2. Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій 3. Показувати уміння працювати автономно та в команді, мати навички міжособистісної взаємодії, які дозволяють досягати професійних цілей. 4. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел 5. Знати термінологію і мати базові структуровані знання про екологічні ризики для подальшого використання на практиці
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати тенденції розвитку відносин людини, її господарської діяльності з природою, сучасну екологічну ситуацію в Україні і світі і динаміку їх зміни, причини розвитку глобальної екологічної кризи, основні джерела забруднення природи, базові методи дослідження окремих екологічних факторів середовища, закономірності, категорії і концепції забруднення довкілля й принципи оцінки його масштабів, принципи організації технологічного процесу для мінімізації викидів, принципи побудови екологічно безпечних схем виробництва. Вміти планувати і організовувати технологічні процеси з урахуванням захисту навколишнього природного середовища, організовувати і контролювати виконання природоохоронних заходів на виробництві, використовувати на практиці сучасні методи контролю оцінки впливу шкідливих виробництв на навколишнє середовище, розв'язувати завдання охорони навколишнього середовища, створювати екологічно безпечні технології.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Управління екологічними ризиками» грунтується на поєднанні теоретичних знань і прикладних аспектів управління екологічними ризиками. Теоретична частина курсу передбачає вивчення екологічних, геологічних та геоекологічних факторів ризику; загальні уявлення про методологію аналізу Й оцінки екологічного ризику; методи оцінки небезпек різного генезису. У практичній частині студент освоює кількісні та якісні методи оцінки ризику; знайомиться з підходами й методами прийняття рішень в умовах невизначеності; визначення критеріїв допустимого екологічного ризику з розробкою практичних пропозицій щодо забезпечення екологічної безпеки на основі цих критеріїв.
Рекомендована та необхідна література
1. Екологічний ризик: методологія оцінювання та управління : навч. посібник для вищих навч. закладів / Г. В. Лисиченко, Г. А. Хміль, С. В. Барбашев, ін. - Київ : Наукова думка, 2014. — 328 c. 2. Добровольський В.В. Екологічний ризик: оцінка і управління: навчальний посібник - Миколаїв: Вид-во ЧДУ ім. П.Могили, 2010. - 216 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання - у формі іспиту. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів), яка визначається як сума (проста або зважена) балів за систематичну роботу впродовж семестру. Іспит виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру. Таким чином, підсумкова оцінка складається із суми семестрової кількості балів та підсумкової екзаменаційної роботи.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни