Безпека виробництва та охорона праці в екологічній діяльності

Освітня програма: ЕКОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Безпека виробництва та охорона праці в екологічній діяльності
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР05. Демонструвати здатність до організації колективної діяльності та реалізації комплексних природоохоронних проектів з урахуванням наявних ресурсів та часових обмежень ПР08. Уміти доносити зрозуміло і недвозначно професійні знання, власні обґрунтування і висновки до фахівців і широкого загалу ПР09. Знати принципи управління персоналом та ресурсами, основні підходи до прийняття рішень в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог ПР10. Демонструвати обізнаність щодо новітніх принципів та методів захисту навколишнього середовища ПР12. Уміти оцінювати ландшафтне і біологічне різноманіття та аналізувати наслідки антропогенного впливу на природні середовища ПР13. Уміти оцінювати потенційний вплив техногенних об’єктів та господарської діяльності на довкілля ПР15. Оцінювати екологічні ризики за умов недостатньої інформації та суперечливих вимог
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати – основні положення законодавства з трудового права; успішне опанування навчальних дисциплін першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 101-Екологія - «Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності», «Екологія людини та урбоекологія», «Екологічна безпека та техноекологія», «Природоохоронне законодавство та екологічне право» 2. Вміти – ідентифікувати та оцінювати екологічні небезпеки; небезпечні фактори для людини та довкілля 3. Володіти навичками застосування правових норм екологічного та законодавства та Кодексу законів про працю.
Зміст навчальної дисципліни
Викладання даної дисципліни спрямовано на формування у майбутніх фахівців теоретичних знань, умінь та практичних навичок оцінки екологічних небезпеки виробничої діяльності, небезпечних факторів виробництва для людини і довкілля; вміння розробляти заходи та застосовувати засоби захисту від дії небезпечних, шкідливих та вражаючих факторів; здатності формування плану запобігання негативного впливу виробництва на людину та довкілля.
Рекомендована та необхідна література
1. Гігієна праці та виробнича санітарія / І. М.Трахтенберг та ін. — К., 1997. 2. Дмитрук О.Ю., Щур Ю.В. Безпека життєдіяльності. Навчальний посібник для студентів природознавчих факультетів. – К.: Видавничий центр “Київський університет”, 1999. – 209 с. 3. Желібо Є.П., Заверуха Н.М., Зацарний В.В. Безпека життєдіяльності. Навчальний посібник для студентів вищіх навчальних закладів I – IV рівнів акредитації. – К.: Каравела, 2001. – 320 с. 4. Заверуха Н.М. Безпека життєдіяльності. – К., 1999. – 208 с. 5. Закон України “Про охорону праці” / Законодавство України про охорону праці: Зб. нормат. док. — Т.1. — К., 1995. 6. Закон України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя. 7. Лукашов Д.В. Безпека життєдіяльності. Курс лекцій для студентів біологічних факультетів. – К.: Фітосоціоцентр, 2004. – 142 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, Самостійна робота Практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота №1 – РН 1.1 - 4.2 – 10/20 балів, 2. Модульна контрольна робота №2 – РН1.1. - 4.2 – 10/20 балів 3. Практичні роботи РН 1.1 – 4.2 (5 робіт по 1/2 бали) 4. Оцінка самостійної роботи РН 4.1-4.2 – 5/10 балів. - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни