Теорія та політика ціноутворення

Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Економіка та економічна політика»

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Теорія та політика ціноутворення
Код дисципліни
Ок 1.30
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Розуміти основні теоретичні положення ціноутворення та цінової політики, мати знання наукової теорії, провідних. Розуміти основні напрямки розвитку та принципи ціноутворення: науковість обґрунтування ціни, цільова спрямованість цін, безперервність процесу ціноутворення, єдність процесу ціноутворення та контролю за дотриманням цін. Практичні навички обчислення цін. Загальне поняття еластичності. Види еластичності попиту. Особливості ціноутворення на різних типах ринків. Практичні навички проведення аналізу методів утворення цін. Ринкові методи ціноутворення. Методи визначення ціни з орієнтацією на попит. Методи визначення ціни з орієнтацією на конкуренцію. Практичні навички ціноутворення на зовнішньому ринку. Світовий ринок та світова ціна. Особливості визначення імпортних та експортних цін. Здатність синтезувати методи і шляхи вирішення проблем формування цінової політики підприємства
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати навчальний курс «Економічна теорія та економічна політика». Володіти теоретичними знаннями та практичними навичками з дисциплін «Економічна теорія та економічна політика», «Мікроекономіка», «Економічна історія».
Зміст навчальної дисципліни
Метою курсу «Теорія та політика ціноутворення» є освоєння теоретичних і практичних основ ціноутворення, набуття досвіду встановлення цін на продукцію підприємства. Навчальний матеріал ґрунтується на положеннях сучасної економічної теорії, наукових розробках закордонних вчених, законах та нормативно-правових актах, що діють в українській економіці. Навчальна дисципліна складається з 2x наступних змістовних модулів: Змістовий модуль 1: «Сутність цінової політики та формування стратегії ціноутворення», що включає вивчення основних теоретичних положень цінової політики та ціноутворення; Змістовий модуль 2: «Методичний інструментарій ціноутворення», де розглядаються методи та процедури визначення ціни на внутрішньому та зовнішньому ринках.
Рекомендована та необхідна література
Березін О. В. Управління ціноутворенням: навч.посіб. для студ. вищ. навч. закл. / О. В. Березін, Ю. В. Карпенко. - Суми: Університетська книга, 2012.- 175 с. Малініна Н. М. Ціни і ціноутворення: практикум / Н. М. Малініна, І. В. Причепа, В. В. Кавецький. - Вінниця: ВНТУ, 2015. - 63 с. Кирильчук О.В. Теорія ціноутворення: Навч. посібник. – Полтава: РВВ ПУЕТ, 2015. Пінішко В. С. Ціни і ціноутворення: навч. посіб. / Пінішко В. С., Рудницька О. С., Юсипович О. І. - Л.: Вид-во Львів, комерц. акад., 2013. - 191 с. Фондовий ринок: Підручник. / В.Д. Базилевич, А.І. Ігнатюк, Н.І. Ковтун та ін.; за ред. В.Д. Базилевича. – К.: Знання, 2016. – 686 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція. Семінарське заняття Самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Участь у семінарських заняттях, індивідуальна самостійна робота, Творчі завдання. Реферування статей
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економічної теорії, макро- і мікроекономіки
Економічний факультет