Багатосеместрова дисципліна Кваліфікаційна робота магістра

Освітня програма: Художній переклад з англійської мови, літературне редагування та менеджмент перекладацьких проєктів

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Багатосеместрова дисципліна Кваліфікаційна робота магістра
Код дисципліни
ННД.06
Тип модуля
Кваліфікаційна робота
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
12
Результати навчання
ПРН 2. Упевнено володіти державною та іноземною мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати досліджень державною та іноземною мовами. 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження в конкретній філологічній галузі. 11. Здійснювати науковий аналіз мовного, мовленнєвого й літературного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням доцільних методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних. 12. Дотримуватися правил академічної доброчесності. 13. Доступно й аргументовано пояснювати сутність конкретних філологічних питань, власну точку зору на них та її обґрунтування як фахівцям, так і широкому загалу, зокрема особам, які навчаються. Повний перелік ПРН див. у робочій програмі навчальної дисципліни.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Зміст навчальної дисципліни
Кваліфікаційна робота магістра є комплексною формою контролю і підсумкової атестації випускників-магістрів, що передбачає проведення самостійного наукового дослідження у галузі перекладознавства з обов'язковими аналітичним компонентом. Підготовка кваліфікаційної роботи магістра охоплює етапи вибору і затвердження теми, консультацій з науковим керівником, збирання матеріалу, опрацювання джерел і наукової теоретико-методичної та критичної літератури, укладання плану, написання роботи, відповідного оформлення роботи та захисту. Підготовка кваліфікаційної роботи покликана сформувати навички дослідницько-пошукової роботи, що передбачають обрання наукової або практичної проблеми, формування гіпотези, мети та завдань дослідження, формулювання узагальнення і обґрунтування власних висновків на підставі критичних та аналітичних спостережень з опорою на релевантні класичні та новітні наукові концепції.
Рекомендована та необхідна література
1. Вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів): Методичні рекомендації. Київ, 2019. 93 с. 2. Магістерська робота з перекладознавства: від теорії до практики [текст] : навч. посіб. / уклад. : О. Ю. Моісеєнко, С.В. Перова. Старобільськ : вид-во ДЗ “ЛНУ імені Тараса Шевченка”, 2017. 151 с. 3. Основи методології та організації наукових досліджень. Навчальний посібник / за ред. А.Є. Еонверського. К. : Центр учбової літератури, 2021. 352 с. 4. Bui Y. How to Write a Master′s Thesis. 3rd edition. SAGE Publications, Inc, 2020. 320 p. 5. Saldanha G., O'Brien Sh. Research Methodologies in Translation Studies. Routledge, 2013. 292 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Виконання кваліфікаційної роботи магістра передбачає 360 годин самостійної роботи, а також регулярні консультації з науковим керівником. Кваліфікаційна робота подається атестаційній комісії у письмовому вигляді за затвердженою формою разом із іншими супровідними документами: відгуком наукового керівника та рецензією. Публічний захист кваліфікаційної роботи відбувається у формі презентації з використанням різних форм візуалізації доповіді.
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка за кваліфікаційну роботу магістра формується як арифметичне ціле трьох компонентів оцінювання: Оцінка наукового керівника магістерської роботи (10 балів), оцінка рецензента магістерської роботи (45 балів) та оцінка захисту кваліфікаційної роботи магістра (45 балів). Нарахування балів здійснюється за до критеріями зазначеними у відповідних бланках оцінювання. Кількість балів залежить від ступеню задоволення вимог вказаних у відповідних критеріях (максимум 2, 3 або 5 балів в залежності від критерію).
Мова викладання
Англійська, українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни