Біоетика

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Біоетика
Код дисципліни
ДВС 3.12
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: здатність критично осмислювати положення чинного законодавства України у сфері охорони здоров’я з позицій відповідності принципам біоетики; здатність вміти вирішення правових та етичних проблем, що виникають під час здійснення медичної, фармацевтичної та іншої діяльності, в якій використовуються технології, що стосуються людини.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знає основні терміни, передумови, засади, принципи та правила біоетики. Розробляє варіанти правової позиції з метою захисту прав людини у сфері охорони здоров’я, готувати проекти документів правового характеру, розв’язувати відповідні правові проблеми з урахуванням біотичних принципів та міжнародних і національних стандартів прав людини. Вміє приймати обґрунтовані рішення щодо застосування біотичних принципів і правових норм для розв’язання спорів та інших складних ситуацій, що виникають під час здійснення медичними працівниками / закладами охорони здоров’я своєї діяльності щодо надання медичної допомоги / послуг.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна формує у студентів сучасні знання у сфері біоетики, вміння донести свої висновки, знання та пояснення до фахівців і нефахівців у сфері біоетики і права, навички демонструвати обрані варіанти правової позиції за результатами консультування клієнта або членів команди.
Рекомендована та необхідна література
Біоетика: від теорії до практики. Київ : ВД «Авіцена», 2021. 144 с. Рамон Лукас Лукас. Біоетика для кожного. Видавництво книг Свічадо, 2021. 176 с. Wu S. C. Progress and Concept for COVID-19 Vaccine Development. Biotechnol J. 2020. V. 15, Issue 6. P. e2000147. https://doi.org/10.1002/biot.202000147. Михель Д. Развитие высокотехнологичного здравоохранения в Eвропе: донорство и трансплантация органов. Европейская безопасность: события, оценки, прогнозы. 2020. № 56 (72). C. 2–11. Біоетика та біобезпека: нац. підруч. для студ. вищ. мед. навч. закл. IV рівня акредитації / В. М. Запорожан, М. Л. Аряєв. - К : Здоров'я, 2013. - 455 с. Гулєвська Г. Ю., Сергєєва С. М. Біоетика та права людини: міжнародно-правовий аспект. Форум права. - 2011. - № 3. - С. 196-200 http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/FP/2011-3/11ggjmpa.pdf .
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття (доповідь, презентація, участь у дискусії), самостійна робота (есе).
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з даною програмою. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на лекції або семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в позааудиторний час (час консультацій викладача), шляхом усного опитування, написання реферату на тему, задану викладачем, розв’язання завдання тощо. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. За 10 днів до початку сесії викладач припиняє приймати відпрацювання.
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра службового та медичного права
Навчально-науковий інститут права