Оборотоздатність корпоративних прав

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Оборотоздатність корпоративних прав
Код дисципліни
ВБ.01.08.26
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: проводити збір та інтегрований аналіз матеріалів з різних джерел, включаючи наукову та професійну літературу, бази даних, цифрові, статистичні, тестові та інші, та перевіряти їх на достовірність, використовуючи сучасні методи дослідження; обґрунтовано формулювати свою правову позицію, вміти опонувати, оцінювати докази та наводити переконливі аргументи; обґрунтовувати правову позицію на різних стадіях правозастосування; мати практичні навички розв’язання проблем, пов’язаних з реалізацією процесуальні функції суб’єктів правозастосування
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати поняття оборотоздатності корпоративних прав, основні обмеження оборотоздатності корпоративних прав за законодавством України, порядок та підстави відчуження корпоративних прав у акціонерних товариствах, особливості функціонування депозитарної системи обліку цінних паперів, порядок та підстави відчуження корпоративних прав у товариствах з обмеженою відповідальністю, особливості виходу, виключення та правонаступництва учасників з товариств з обмеженою відповідальністю. Вміти правильно тлумачити положення законодавства України, що стосується набуття, зміни та припинення корпоративних прав, давати юридичні консультації щодо наявності чи відсутності обмежень на відчуження корпоративних прав. Володіти елементарними навичками роботи з підготовки договорів про відчуження корпоративних прав та за допомогою правових методів виявляти спільні та відмінні ознаки різних способів відчуження корпоративних прав.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на вивчення особливостей застосування законодавства, яке регулює оборотоздатність корпоративних прав в Україні, та формування навичок, пов’язаних з ознайомленням та тлумаченням джерел корпоративного права. Предмет навчальної дисципліни становить законодавство України у сфері регулювання господарських товариств, практику застосування законодавства національними судами України та міжнародними судовими установами. Курс навчальної дисципліни передбачає попереднє вивчення студентами чинного корпоративного законодавства України, юридичної літератури, основних понять та спеціальної термінології
Рекомендована та необхідна література
1. Смітюх А.В. Корпоративне право у схемах: навчальний посібник. Одеса: Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, 2017. 322 с. 2. Бутрин Н.С. Правочин як підстава виникнення та припинення корпоративних прав. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук. Івано-Франківськ, 2014. 210 с. 3. Кібенко О., Залеська А. Вихід учасника із товариства з обмеженою відповідальністю: проблемні питання та практичні рекомендації. Українське комерційне право. 2012. № 12. С. 20-29. 4. Кібенко О.Р. Європейське корпоративне право на етапі фундаментальної реформи: перспективи використання європейського законодавчого досвіду у правовому полі України. Серія: “Юридичний радник”. Х.: Страйд, 2005. 432с. 5. Корпоративне право крізь призму судової практики : монографія / за ред. І. В. Спасибо-Фатєєвої. Харків : ЕКУС, 2021. 512 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем.
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях поточний контроль знань студента з навчальної дисципліни включає: дві доповіді (два виступи на задану тему) – від 3 до 4 балів за кожну (всього: від 6 до 8 балів); доповнення доповіді – від 2 до 3 балів; два експрес опитування – від 2 до 4 балів за кожне (всього: від 4 до 8 балів); підготовка договору купівлі-продажу акцій – від 3 до 5 балів; підготовка документів про відчуження частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю – від 3 до 5 балів; підготовка документів про відчуження корпоративних прав у нетрадиційних формах компаній – від 3 до 5 балів; колоквіум – від 1 до 3 балів; участь в дискусії – від 2 до 3 балів. Оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань. Підсумкове оцінювання знань студента відбувається під час проведення іспиту (максимальний бал - 60).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Іван Олегович Ромащенко
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права