Біотехнологія вторинних метаболітів

Освітня програма: Біотехнологія (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Біотехнологія вторинних метаболітів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН03. Здійснювати техніко-економічні розрахунки проектно-конструкторських рішень та аналізувати та оцінювати їх ефективність, екологічні та соціальні наслідки на коротко- та довгострокову перспективу. ПРН04. Вміти обирати та застосовувати найбільш придатні методи математичного моделювання та оптимізації при розробленні науково-технічних проектів. ПРН05. Знати молекулярну організацію та регуляцію експресії генів, реплікації, рекомбінації та репарації, рестрикції та модифікації генетичного матеріалу у про- та еукаріотів, стратегію створення рекомбінантних ДНК для цілеспрямованого конструювання біологічних агентів. ПРН06. Знати та оцінювати основні методичні прийоми культивування еукаріотичних клітин тваринного та рослинного походження, розробляти нові технології їх застосування у наукових цілях, медицині, сільському господарстві тощо.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів "Молекулярно-біологічні основи біотехнології", "Біохімія", "Основи біотехнології", "Устаткування виробництв в галузі", "Процеси та апарати біотехнологічних виробництв","Анатомія та фізіологія рослин". 2. Вміти самостійно застосовувати знання з біохімії, біотехнології та ін. дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються при проведенні стандартних біотехнологічних маніпуляцій в лабораторії.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Біотехнологія вторинних метаболітів» дає уявлення про особливості метаболізму, про біологічну роль речовин вторинного походження, про взаємозв'язок «вторинного» і основного обмінів, що протікають в рослинних і тваринних об'єктах, з'ясування особливостей сполук, до яких відносяться другорядні метаболіти; сформувати у студентів уявлення про особливості їх метаболізму та використанні при біотехнологічному виробництві продуктів різного призначення.
Рекомендована та необхідна література
1. Литвиненко В. І. Природні флавоноїди / В. І. Литвиненко. Харків: ГНЦЛС, 1995. 56 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1., 1.2. – 20 балів/ 10 балів. 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3., 1.4. – 20 балів/ 10 балів. 3. Звіт по практичним заняттям – РН 2.1., 3.1. – 40 балів/ 20 балів. 4. Контрольна робота – РН 1.1-4.1 – 20 балів/ 10 балів. Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біохімії
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”