Фітопатологія

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фітопатологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР1. Володіти державною та іноземною мовами на рівні, достатньому для спілкування з професійних питань та презентації результатів власних досліджень. ПР7. Описувати й аналізувати принципи структурно-функціональної організації, механізмів регуляції та адаптації організмів до впливу різних чинників. ПР12. Використовувати інноваційні підходи для розв’язання складних задач біології за невизначених умов і вимог. ПР13. Дотримуватися основних правил біологічної етики, біобезпеки, біозахисту, оцінювати ризики застосування новітніх біологічних, біотехнологічних і медико-біологічних методів та технологій, визначати потенційно небезпечні організми чи виробничі процеси, що можуть створювати загрозу виникнення надзвичайних ситуацій. ПР17. Застосовувати сучасні технології навчання для викладання спеціальних дисциплін.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи ботаніки, мікології, фізіології та біохімії рослин та грибів, вірусології та мікробіології в рамках нормативних та спеціальних дисциплін, що викладались в попередні роки навчання. 2. Вміти ідентифікувати рослини та гриби в об’ємі, що визначений нормативними та спеціальними дисциплінами, що викладались в попередні роки навчання. 3. Володіти навичками роботи зі світловим мікроскопом, вміти користуватися визначниками рослин та грибів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Фітопатологія» є складовою освітньої програми підготовки фахівців за освітнім рівнем «Магістр» галузі знань 09 «Біологія» спеціальності 091 «Біологія». Дана дисципліна є дисципліною блоку вільного вибору студентів за спеціалізацією «Біологія рослин». Дисципліна є інтегральною біологічною дисципліною, яка спрямована на вивчення закономірностей виникнення та розповсюдження захворювань рослин, ролі умов навколишнього середовища в патогенезі та дозволяє прогнозувати появу захворювань рослин і обґрунтовує методи та засоби попередження хвороб.
Рекомендована та необхідна література
Костіков І.Ю. та ін. Ботаніка. Водорості та гриби: Навчальний посібник. – К.: Арістей, 2006. – с. 424 – 443. Фітопатологія: Навчальний посібник / За ред.. проф. Ф.М.Марютіна. – Харків: Еспада, 2008 – 552 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Лабораторні заняття, Самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Модульна контрольна робота 1 (Дистанційно) – РН 1.1, РН 1,2, РН 2,1, РН 2.2 – 10 балів/ 5 балів; 2. Презентація 1: РН3.1, РН 3.2, РН 1.1, РН 1,2 – 5 балів/2,5 бали; 3. Модульна контрольна робота 2 (Дистанційно) – РН 1.3, РН 1,4, РН 2.3, РН 2,4 – 10 балів/ 5 балів; 4. Презентація 2: РН3.1, РН 4.1, РН 1.3, РН 1,4 – 5 балів/2,5 бали; 5. Здача лабораторних робіт - РН 2.1-2.4 – 20 балів/10 балів; 6. Усні відповіді / доповнення - РН 1.1. – 4.2. – 10 балів/5 балів; - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”