Політична географія

Освітня програма: Освітньо-професійна програма "Географія" 2019 Бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Політична географія
Код дисципліни
ДВВ.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН: 9. Виконувати дослідження географічної оболонки та її сфер за допомогою кількісних та якісних методів аналізу з конструктивної географії та раціонального використання природних ресурсів. 10. Аналізувати склад і будову природно- та суспільногеографічних об’єктів і систем (відповідно до спеціалізації) на різних просторово-часових рівнях. 11. Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в галузях предметної області географії відповідно до спеціалізації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін «Суспільна географія», «Географічне країнознавство та краєзнавство», «Географія культури і релігії», «Географія країн Європи, Північної Америки», «Географія країн Азії, Океанії, Австралії», «Географія країн Африки, Південної Америки». 2. Знання теоретичних основ суспільної і соціальної географії, соціально-політичних студій. 3. Володіння навичками аналізу, синтезу, моделювання ситуації, прогнозування, порівняння та іншими методами суспільно-географічних досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Надається інформація про етапи становлення і внесок окремих зарубіжних та вітчизняних дослідників у формування теоретико-методологічної бази політичної географії; еволюцію парадигм, теорій і концепцій науки. Розкривається сучасна структура політичної географії. Аналізуються політико-географічні аспекти глобалізації та структура сучасної політичної карти світу. Суверенна держава розглядається як цілісна територіально-політична система. Висвітлюються наукові підходи політико-географічного вивчення державної території, кордонів, політико-географічного положення, внутрішньої геопросторової будови, столиці. Розглядаються загальні риси політичної географії України та регіонів світу.
Рекомендована та необхідна література
Дністрянський М.С. Політична географія та геополітика України: Навч. посібн. / М.С. Дністрянський – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2010. 2. Політична географія та геополітика: Навч. посібник. / Б.П. Яценко, В.І.Стафійчук, Ю.С. Брайчевський та ін.; За ред. Б.П.Яценка – К.: Либідь, 2007. 3. Стафійчук В.І. Політична географія світу: Навч. посібник / В.І.Стафійчук – Херсон: ОЛДІ-Плюс, 2019. 4. Трохимчук С.В., Федунь О.В. Політична географія світу: Навч. посібник / Степан Трохимчук, Олександра Федунь. – 2-е видання, перероблене і доповнене. – К.: Знання, 2007.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань семінарських робіт, модульна контрольна робота, іспит
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Валентин Іванович Стафійчук
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет