Географія природної спадщини України

Освітня програма: Освітньо-професійна програма "Географія" 2019 Бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія природної спадщини України
Код дисципліни
ДВС.2.01.06.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН: 1. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузях предметної області географічних наук. 10. Аналізувати склад і будову природно- та суспільногеографічних об’єктів і систем (відповідно до спеціалізації) на різних просторово-часових рівнях. 14. Демонструвати здатність проводити самостійні дослідження природно- та суспільно-географічних об’єктів, систем і процесів у географічній оболонці за польових і лабораторних умов.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного оволодіння знаннями з дисципліни студенти повинні мати базові знання з географії України, загальної геології, біогеографії, ландшафтознавства тощо.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Географія природної спадщини України» передбачає ознайомлення з теоретичними основами та прикладними аспектами географії природної спадщини України; правовими та організаційними засадами надання охоронного статусу природним об’єктам, збереження об’єктів природної спадщини. Під час вивчення дисципліни увага приділяється також формуванню важливих фахових компетенцій бакалавра середньої освіти (з географії) – навичкам та вмінням планувати та здійснювати дослідження і звітувати про їхні результати, діяти професійно і толерантно в різних природних, соціально-економічних та етнокультурних умовах, зберігаючи природну та культурну спадщину України.
Рекомендована та необхідна література
Петрина Н.В. Заповідна справа. Конспект лекцій у схемах і таблицях: Навчальний посібник. – К., 2007. 2. Петрина Н.В. Заповідна справа: Навчально-методичний посібник. – К.: Центр інформаційних технологій, 2006. 3. Маринич О.М., Шищенко П.Г. Фізична географія України. – К.: Знання, 2003 (2005, 2006). Заповідна справа в Україні: Навчальний посібник / За ред.. М. Д. Гродзинського та М. П. Стеценка. – К.: Географіка, 2003. 4. Попович С. Ю., Корінько О. М., Устименко П. М. Заповідне лісознавство. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2009. 5. Стратегія біорізноманіття ЄС до 2030 року: Повернення природи у наше життя.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань семінарської роботи, модульна контрольна робота, іспит
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Василівна Петрина
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет