Основи біоінформатики

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Основи біоінформатики
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРО3. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПРО4. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПРО7. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПРО8. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів ПР15. Застосовувати у професійній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації. ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініко-лабораторих досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів "Загальна цитологія", "Молекулярна біологія", "Вища математика", "Біохімія", "Біотехнологія", "Структура та функції нуклеїнових кислот". 2. Вміти самостійно застосовувати знання з загальної цитології, молекулярної біології, вищої математики, біохімії, біотехнологій, структури та - функцій нуклеїнових кислот для розв'язування практичних задач в біоінформатиці; працювати з науково-методичною літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом навчальної дисципліни "Біоінформатика" є методи збереження, виявлення, аналізу, інтерпретації та використанні закономірностей в послідовностях біомолекулярних систем.
Рекомендована та необхідна література
1. Pevsner J. Bioinformatics and Functional Genomics. - Wiley, 2009 — 951р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: І. Модульна контрольна робота з 1-ї теми: РН 1.1, 1.2, 1.3, 2.1, 2.2, 2.3, 3.1 - 30 балів/15 балів. 2. Модульна контрольна робота з 2-ї теми: РН 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 2.2, 3.1- 30 балів/15 балів. - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біохімії
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”