Патогенез вірусних інфекцій

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Патогенез вірусних інфекцій
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР6. Аналізувати біологічні явища та процеси на молекулярному, клітинному, організменному, популяційно-видовому та біосферному рівнях з точки зору фундаментальних загальнонаукових знань, а також за використання спеціальних сучасних методів досліджень. ПР10. Представляти результати наукової роботи письмово (у вигляді звіту, наукових публікацій тощо) та усно (у формі доповідей та захисту звіту) з використанням сучасних технологій, аргументувати свою позицію в науковій дискусії. ПР12. Використовувати інноваційні підходи для розв’язання складних задач біології за невизначених умов і вимог. ПР19. Вирішувати науково-теоретичні, науково-дослідні та прикладні задачі біології відповідними методами. ПР36. Вміти формувати систему аналізу розвитку емерджентних та персистуючих інфекцій та механізмів ендогенізації вірусів, спираючись на поглиблені знання з дисциплін професійно-практичної підготовки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування науково-теоретичним та практичним матеріалом навчальних дисциплін, які викладаються студентам освітнього рівня «Бакалавр». 2. Знання теоретичних основ вірусології, біохімії, мікробіології, генетики, цитології та гістології, фізіології, зоології, біофізики тощо. 3. Володіти елементарними навичками планування та проведення експериментального дослідження у певній галузі біології з метою вирішення конкретної науково-практичної задачі. 4. Володіти елементарними навичками проведення аналітичної оцінки результатів досліджень, що проводяться у галузях біології та вірусології для вирішення конкретної науково-практичної задачі.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна є базовою дисципліною, що висвітлює питання механізмів розвитку вірусних інфекцій. Важливе місце відводиться питанням клініки, принципам діагностики, профілактики та лікування вірусних захворювань. Детально розглядаються окремі вірусні інфекції, їх патогенез та епідеміологія. Класифікація хвороб подана з урахуванням рекомендацій ВООЗ. Дисципліна покликана узагальнити уявлення студента про особливості клінічної картини та патогенезу вірусних інфекцій людини на клітинному та організменному рівні, а також надати можливість студенту оволодіти навичками планування та проведення експериментальних робіт із застосуванням різних методів та методичних прийомів для діагностики вірусних хвороб людини, статистичної обробки отриманих даних та інтерпретації результатів експерименту (як отриманих власноручно, так і наданих науковими лабораторіями і/або опублікованих в науковій літературі)
Рекомендована та необхідна література
1. Андрійчук О.М., Коротєєва Г.В., Молчанець О.В., Харіна А.В. Вірусні інфекції людини та тварин: епідеміологія, патогенез, особливості противірусного імунітету, терапія та профілактика / КНУ імені Тараса Шевченка ВПЦ «Київський університет», 2014 р.-415с. 2. Андрійчук О.М., Коротєєва Г.В. Методичні рекомендації до спецкурсів «Епідеміологія вірусних інфекцій» та “Патогенез вірусних інфекцій” для студентів денної форми навчання ННЦ “Інститут Біології” Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ТОВ «Сучасні печатні технології «Бавок»»., Київ, 2011, 24с. 3. Вірусологія : підручник / І.Г. Будзанівська, Т.П. Шевченко, Г.В. Коротєєва та ін. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2019. -351с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, практична робота, лабораторна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1- РН 1.1 — (блок тем Розділу 1) - 10 балів/5 балів. 2. Модульна контрольна робота 2 - РН 1.2 — (блок тем Розділу 2) - 10 балів/5 балів. 3. Модульна контрольна робота 3- РН 1.3 — (блок тем Розділу 2) - 10 балів/5 балів. 4. Презентації/доповіді, усні відповіді/доповнення: РН 1.1-1.3, 3.1, 4.1 — 20 балів/10 балів. 5. Задачі, тести, оцінювання виконання практичних та лабораторних робіт: РН 2.1-2.3, 3.1 — 10 балів/5 балів. Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Вірусології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”