Механізми стійкості рослин до вірусних інфекцій

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Механізми стійкості рослин до вірусних інфекцій
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Володіти державною та іноземною мовами на рівні, достатньому для спілкування з професійних питань та презентації результатів власних досліджень. ПР06. Аналізувати біологічні явища та процеси на молекулярному, клітинному, організменному, популяційно-видовому та біосферному рівнях з точки зору фундаментальних загальнонаукових знань, а також за використання спеціальних сучасних методів досліджень. ПР10. Представляти результати наукової роботи письмово (у вигляді звіту, наукових публікацій тощо) та усно (у формі доповідей та захисту звіту) з використанням сучасних технологій, аргументувати свою позицію в науковій дискусії. ПР19. Вирішувати науково-теоретичні, науково-дослідні та прикладні задачі біології відповідними методами. ПР35. Застосовувати сучасні спеціалізовані методи дослідження вірусів для визначення комплексу властивостей, які використовуються як таксономічні критерії для визначення виду.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Вірусологія», «Молекулярна біологія», «Біотехнологія», «Фізіологія рослин», «Генетика вірусів», «Фітовіруси» та «Молекулярна біологія вірусів». 2. Вміння застосовувати знання та навички в області вірусології та фізіології рослин, набуті під час попереднього навчання, проводити пошук та аналіз наукової літератури. 3. Володіння навичками абстрактного мислення, аналізу і синтезу
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна розглядає взаємовідносини рослин-хазяїв та вірусів (стійкість і сприйнятливість), висвітлює питання стосовно особливостей механізмів сприйнятливості та стійкості рослин до вірусів. В ході вивчення дисципліни формується уявлення про неспецифічні та специфічні фактори стійкості, що проявляються на різних рівнях організації та різних етапах розвитку вірусної інфекції. В навчальній дисципліні розглядаються механізми генетичного контролю стійкості рослин до вірусів, закладаються науково-теоретичні основи отримання стійких до вірусів рослин сучасними біотехнологічними методами.
Рекомендована та необхідна література
1. Будзанівська І.Г., Шевченко Т.П., Коротєєва Г.В. та ін. Вірусологія: підручник – К.: ВПЦ «Київський університет», 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1,1.2 – 30 балів/ 15 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.2, 2.1, 2.2 – 30 балів/ 15 балів 3. Модульна контрольна робота 3 – РН 1.3, 2.1, 2.3 – 30 балів/ 15 балів 4. Усні відповіді / доповнення – РН 1.1 – 2.3 –5 балів / 2,5 бали 5. Виконання лабораторних та практичних завдань – РН 1.3, 2.1, 2.3, 4.1 –5 балів / 2,5 бали Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Вірусології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”