Охорона атмосфери. Редакція 2019

Освітня програма: Метеорологія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Охорона атмосфери. Редакція 2019
Код дисципліни
ВБ 2.2.7
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР10. Аналізувати склад і будову атмосфери та інших геосфер у різних просторово-часових масштабах. ПР14. Брати участь у розробці проектів і практичних рекомендацій в галузі наук про Землю. ПР19. Демонструвати прагнення до збереження навколишнього середовища; демонструвати знання принципів організації і функціонування системи моніторингу атмосфери. ПР22. Демонструвати вміння зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів із «Метеорології», «Хімії атмосфери», «Фізики атмосфери», «Синоптичної метеорології», «Екологічної кліматології». 2. Знання теоретичних основ хімії, фізики, фізичної географії, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між явищами та процесами, що відбуваються в природному середовищі. 3. Володіння методами синтезу та аналізу інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена вивченню прикладних аспектів охорони атмосфери, що включають у себе питання антропогенного впливу на атмосферне повітря; базових принципів здійснення діяльності щодо охорони атмосфери, діяльністю профільних міжнародних та національних інститутцій; використання сучасних технологій, в тому числі супутникового зондування та атмосферного моделювання, для вирішення задач моніторингу, управління ризиками та пом’якшення наслідків негативного впливу на атмосферу. Дисципліна покликана ознайомити із практичними аспектами оцінки небезпечного впливу від викидів автотранспорту та промислових підприємств.
Рекомендована та необхідна література
1. Воронов Г.С. Охорона атмосфери.Ч.1, 2. К.: Київський університет. 1997. 2. Джигирей В.С. Екологія та охорона навколишнього середовища, Навчальний посібник / К.: Знання, 2006.- 319 c. 3. Сніжко С.І. Урбометеорологічні аспекти забруднення атмосферного повітря великого міста / С.І.Сніжко, О.Г. Шевченко. К.: Видавництво географічної літератури «Обрії». 2011. 297 с. 4. Збірка чинних нормативно-правових актів з питань охорони атмосферного повітря. https://www.zhiva-planeta.org.ua/upload/Small_Buklet_1_vn_1+1.pdf 5. Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними та біологічними речовинами) від 12 грудня 1995 р. N К-2-822.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні
Методи та критерії оцінювання
рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами написання двох письмових контрольних робіт та проміжних робіт контролю знань студентів (бліц-опитування); відвідування лекцій; виконання завдань самостійної роботи.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни