Основи урбометеорології. Редакція 2019

Освітня програма: Метеорологія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи урбометеорології. Редакція 2019
Код дисципліни
ВБ 2.2.4
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
ПР09. Вміти виконувати дослідження атмосфери та інших геосфер за допомогою кількісних методів аналізу. ПР12. Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації. ПР14. Брати участь у розробці проектів і практичних рекомендацій в галузі наук про Землю. ПР18. Вміти аналізувати вплив погоди і клімату на життєдіяльність людини.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знати основні категорії і теорії в галузі інформаційних технологій, специфіку пізнавального відношення і структуру пізнавальної діяльності, IT терміни та поняття; 2) вміти критично осмислювати проблеми галузі обробки великих масивів даних та проблеми на межі предметних галузей, наприклад системи обробки великих масивів даних в метеорології тощо. 3) володіння елементарними навичками в оперуванні технічними поняттями.
Зміст навчальної дисципліни
навчальна дисципліна «Основи урбометеорології» присвячена вивченню питань, які пов’язані з історією розвитку та виникнення філософії обробки великих масивів даних, включає основні поняття та методи проектування систем обробки великих масивів даних, особливості технології бездротових мереж, системи унікальної ідентифікації для збору та накопичування інформації, технології вбудованих комп’ютерів, засобів передачі даних в мережі Інтернет, а також сучасний стан розвитку законодавства в частині впровадження систем обробки великих масивів даних та питання безпеки систем обробки великих масивів даних. Дисципліна «Основи урбометеорології» є важливою частиною ОНП «Метеорологія» для студентів, спец. 103 «Науки про Землю», оскільки формує загальнометодологічну культуру студента і забезпечує розвиток критичного рефлексивного мислення в галузі інформаційних систем та технології і зокрема, технологій створення систем обробки великих масивів даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Rouse, Margaret (2019). "Іnternet of things (IoT)". IOT Agenda. Retrieved 14 August 2019. 2. Mattern, Friedemann; Floerkemeier, Christian (2010). "From the Internet of Computer to the Internet of Things" (PDF). Informatik-Spektrum. 33 (2): 107–121. doi:10.1007/s00287-010- 0417-7 3. Swan, Melanie. "Sensor Mania! The Internet of Things, Wearable Computing, Objective Metrics, and the Quantified Self 2.0". Journal of Sensor and Actuator Networks. 1 (3): 217–253. doi:10.3390/jsan1030217 4. Vermesan, Ovidiu; Friess, Peter (2013). Internet of Things: Converging Technologies for Smart Environments and Integrated Ecosystems (PDF). Aalborg, Denmark: River Publishers. ISBN 978-87-92982-96-4. 5. Marginean, M.-T.; Lu, C. (2016). "sDOMO communication protocol for home robotic systems in the context of the internet of things". Computer Science, Technology And Application. World Scientific. pp. 151–60. ISBN 9789813200432.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Організація оцінювання Контроль здійснюється за модульно - рейтинговою системою. Курс складається з 1 змістового модуля. Заняття проводяться у вигляді лекцій та практичних занять. Вкінці семестру тематична модульна контрольна робота з відкритими питаннями та задачами для визначення рівня досягнення результатів навчання та відбувається презентація студентами індивідуальної роботи: проектування концепції обробки великих масивів даних. Завершується дисципліна іспитом.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни