Основи супутникової метеорології. Редакція 2019

Освітня програма: Метеорологія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи супутникової метеорології. Редакція 2019
Код дисципліни
ВБ 3.3.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю ПР06. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад Землі як планетарної системи та її геосфер ПР09. Вміти виконувати дослідження атмосфери та інших геосфер за допомогою кількісних методів аналізу ПР10. Аналізувати склад і будову атмосфери та інших геосфер у різних просторово- часових масштабах ПР 16. Знати закономірності виникнення і розвитку атмосферних процесів і явищ; вміти ідентифікувати, прогнозувати, моделювати атмосферні процеси і явища
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
- успішне опанування курсів «Метеорологія», «Загальна циркуляція атмосфери», «Термодинаміка атмосфери»; - володіння навичками обробки метеорологічних даних, методами синтезу та аналізу інформації.
Зміст навчальної дисципліни
навчальна дисципліна присвячена вивченню основних характеристик сучасної супутникової інформації з МСЗ та методів їх використання для дешифрування хмарності, об’єктів атмосфери і підстильної поверхні; вивченню структурних особливостей хмарних систем синоптичного масштабу в процесі їхньої еволюції  атмосферних фронтів, тропосферних струминних течій, циклонів та антициклонів помірних широт; вивченню мезомасштабних атмоосферних процесів і характерних хмарних систем, що спостерігаються на супутникових знімках, з рекомендаціями щодо оцінки стану атмосфери і явищ погоди в районах існування такої хмарності; принципів застосування супутникової інформації для аналізу і прогнозу погоди. Розглядаються методики прогнозу виникнення, еволюції та переміщення об’єктів синоптичного масштабу за допомогою знімків хмарності, діагнозу зон опадів за знімками хмарності та з використанням цифрової супутникової інформації.
Рекомендована та необхідна література
1. Кудрянь О.П. Супутникова метеорологія: практика нефаналізу: Навчальний посібник. – Одесса, «ТЭС», 2002. – 165 с. 2. Семенова І.Г. Супутникова метеорологія: Конспект лекцій. – Одеса: Екологія, 2008. – 77 с. 3. Європейське космічне агентство EUMETSAT http://www.eumetsat.int/Home/index.htm 4. Супутниковий інформаційний сервіс NOAA http://www.ncdc.noaa.gov/oa/satellite.html 5. NASA: інформація супутника TERRA http://terra.nasa.gov/Gallery/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі заліку: максимальна кількість балів на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60 % максимальної кількості балів, відведених на залік).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни