Курсова робота з методів обробки та аналізу метеорологічної інформації. Редакція 2019

Освітня програма: Метеорологія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Курсова робота з методів обробки та аналізу метеорологічної інформації. Редакція 2019
Код дисципліни
ОК 24.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю (ПР 01) Вміти проводити польові та лабораторні дослідження (ПР 05) Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів (ПР 08) Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу (ПР 09) Аналізувати склад і будову геосфер (у відповідності до спеціалізації) на різних просторово-часових масштабах (ПР 10) Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень (ПР 11) Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення (ПР13) Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних (ПР15)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін 1-3 курсу ОП «Метеорологія», а саме, «Метеорологія», «Термодинаміка атмосфери», «Топографія з основами геодезії», «Картографія», «Загальна гідрологія», «Геологія загальна та історична», «Ґрунтознавство з основами географії ґрунтів», «Геоморфологія та палеогеографія», «Кліматологія», «Загальна циркуляція атмосфери», «Комп’ютерні технології та їх застосування в метеорології», «Екологічна кліматологія», «Фізика», «Статистичні методи обробки метеорологічних даних». Знати: теоретичні основи метеорології, гідрології; геології, землезнавства, топографії, картографії, математики, фізики, методів обробки та аналізу метеорологічної інформації. Вміти: здійснювати збір вихідних даних для досліджень, підбирати та аналізувати інформаційні та картографічні джерела, володіти елементарними практичними навичками збору, аналізу матеріалів гідрометеорологічних спостережень, методами обробки інформації
Зміст навчальної дисципліни
Курсова робота з методів обробки та аналізу метеорологічної інформації є самостійним узагальненням результатів, отриманих студентом в процесі обробки та аналізу інформації про кліматичні чинники, інформації про особливості формування та перебігу атмосферних процесів і явищ. Курсові роботи виконують з предметів, які є основними за фахом. На кафедрі розробляють та схвалюють тематику курсових робіт відповідно до змісту певної навчальної дисципліни. Написання курсової роботи передбачає: а) збір, систематизацію, обробку, аналіз та узагальнення отриманих результатів у сфері метеорологічної інформації; б) розвиток навичок самостійної роботи (формування навичок пошуку даних в опублікованих джерелах, електронних базах даних гідрометеорологічних організацій ДСНС України, тощо), критичного оцінювання, аналізу та узагальнення; в) розвиток навичок опису отриманих в процесі узагальнення матеріалів.
Рекомендована та необхідна література
1. Вимоги до написання та захисту курсових робіт : навч.- метод. посіб. / упоряд. Б. С. Крищук, О. М. Севастьянова. Хмельницький : ХГПА, 2011. 53 с. 2. ДСТУ 3017:2015. Видання. Основні види. Терміни та визначення понять [Текст]. На заміну ДСТУ 3017-95; чинний від 2016-07-01. Київ : ДП «УкрНДНЦ», 2016. IV, 38 с. (Інформація та документація). 3. Загальні рекомендації з підготовки, оформлення, захисту й оцінювання випускних кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти першого бакалаврського і другого магістерського рівнів / за ред. доц. М. І. Шинкарика. Тернопіль : ТНЕУ, 2018. 60 с. 4. Курсові роботи: вимоги та рекомендації до виконання й захисту : навч. посіб. для студ. спеціальності 035 «Філологія» / уклад. : Є.О. Дегтярьова, Л.В. Школяр. Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. 89 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
захист курсової роботи
Методи та критерії оцінювання
кількість балів, що отримує студент протягом терміну виконання курсової роботи є сумою балів, що були отримані при оцінюванні: 1) збору та обробки даних; 2) аналізу даних; 3) виконанні узагальнення матеріалу.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни