Загальна циркуляція атмосфери. Редакція 2019

Освітня програма: Метеорологія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Загальна циркуляція атмосфери. Редакція 2019
Код дисципліни
ОК 6.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Вміти виконувати дослідження атмосфери та інших геосфер за допомогою кількісних методів аналізу (ПР09). Аналізувати склад і будову атмосфери та інших геосфер у різних просторово-часових масштабах (ПР10). Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації (ПР12). Знати закономірності виникнення і розвитку атмосферних процесів і явищ; вміти ідентифікувати, прогнозувати, моделювати атмосферні процеси і явища (ПР16). Знати властивості та закономірності взаємодії складових кліматичної системи Землі, закономірності формування і зміни клімату (ПР17).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. успішне опанування дисциплін «Метеорологія» та «Кліматологія»; 2. знання теоретичних основ фізики, фізичної географії, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між явищами та процесами, що відбуваються в природному середовищі.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Загальна циркуляція атмосфери» є однією із складових комплексної підготовки спеціальності «Науки про Землю» за програмою «Метеорологія». В процесі вивчення дисципліни розглядаються основні чинники, які впливають на циркуляцію атмосфери Землі; особливості загальної циркуляції у тропосфері та стратосфері; великомасштабні термодинамічні взаємодії в системі океан-атмосфера.
Рекомендована та необхідна література
1. Воронов Г.С., Булгач Т.В., Воронецький С.П. Загальна циркуляція атмосфери й океану (короткий теоретичний курс): Навчальний посібник. Київ: Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій, 2005. 254 с. 2. Врублевська О.О., Катеруша Г.П., Гончарова Л.Д. Кліматологія: Підручник. Одеса: Екологія, 2013. 344 с. 3. Гончарова Л.Д., Серга Е.М., Школьний Є.П. Клімат і загальна циркуляція атмосфери. Київ: КНТ, 2005. 252 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт, включаючи і самостійну роботу та виконання індивідуальних завдань.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни