Комп’ютерні технології та їх застосування в метеорології. Редакція 2019
Освітня програма: Метеорологія
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Комп’ютерні технології та їх застосування в метеорології. Редакція 2019
Код дисципліни
ОК 30.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю.
ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер.
ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін освітньої програми «Метеорологія» освітнього рівня бакалавр: «Вища математика», «.Метеорологія».
2. Вміти аналізувати особливості природних процесів та будувати логічні ланцюги, що їх опису-ють;
3. Знати основні математичні операції та функції, що застосовуються для опису природніх проце-сів.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню мови програмування Python. Вона базується на курсі академії Cisco «PCAP: Основи програмування на Python».
Дисципліна складатиметься з двох курсів, що охоплюють всі основи програмування на Python, загальні концепції та методи комп'ютерного програмування, а також об'єктно-орієнтований підхід.
Кожен курс містить по чотири модулі, які вивчаються протягом двох семестрів.
Рекомендована та необхідна література
1) Основи програмування на Python-курс академії Cisco // режим доступу: https://lms.netacad.com/course/view.php?id=1171350
2) Основи програмування. Python. Частина 1 [Електронний ресурс]: підручник для сту-дентів спеціальності 122 "Комп’ютерні науки", спеціалізації "Інформаційні технології в біології та медицині" / А. В. Яковенко ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові данні (1 файл: 1,59 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2018. – 195 с. \\ режим дос-тупу: https://ela.kpi.ua/bitstream/123456789/25111/1/Python.pdf
3) Бондарчук Ж.А. Інтерактивний навчальний посібник "Програмування мовою Python", створений за допомогою сервісу H5P, Луцьк – 2021, 52 с.\\ режим доступу: http://janna-teacher2.com.ua/sites/default/files/interactive_book.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Лабораторні заняття
Методи та критерії оцінювання
У дисципліни передбачено 2 курси, у кожному з них передбачено 4 змістовні модулі. Заняття проводяться у вигляді лекцій та лабораторних робіт. Завершується дисципліна іспитом.
Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні виконаних лабораторних робіт, опитуван-ні та виконанні тестів за окремими змістовними модулями в курсі «Основи програмування на Python» від академії Cisco.
Організація оцінювання: опитування у тестовій формі проводиться після завер-шення викладання кожного змістовного модуля. Лабораторні роботи захищаються по ви-конанню, відповідно до графіка проведення лабораторних робіт.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни