Загальна гідрологія. Редакція 2021

Освітня програма: Метеорологія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Загальна гідрологія. Редакція 2021
Код дисципліни
ОК 5.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. + + ПР05. Вміти проводити польові та лабораторні дослідження процесів в атмосфері та інших геосферах. ПР06. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад Землі як планетарної системи та її геосфер. ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. ПР09. Вміти виконувати дослідження атмосфери та інших геосфер за допомогою кількісних методів аналізу. ПР10. Аналізувати склад і будову атмосфери та інших геосфер у різних просторово-часових масштабах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Фізика», «Хімія», «Геологія», «Метеорологія та кліматологія»; 2. Знання теоретичних основ фізики, хімії, водного балансу, геології, землезнавства, кліматології, метеорології; 3. Володіти елементарними практичними навичками узагальнення даних спостережень за метеорологічними характеристиками та за режимом водних об’єктів, обробки картографічної інформації, розрахунків морфометрічних і гідрографічних характеристик водозборів водних об’єктів, побудови гідрографів стоку води річок з виділенням поверхневого та підземного живлення, водного балансу.
Зміст навчальної дисципліни
дана навчальна дисципліна присвячена вивченню основних розділів гідрології, загальних закономірностей процесів в гідросфері; тісну взаємопов’язаність гідросфери з атмосферою, літосферою; колообігу води на Землі; основних закономірностей фізико-географічного розподілу водних об’єктів різних типів (річок, озер, льодовиків, підземних вод, боліт, океанів і морів) та їх запасів; подаються відомості про джерела живлення водних об’єктів, фізико-географічні характеристики їх басейнів, водний, термічний, льодовий режим, їх значення та використання, а також приділяється увага студентів метеорологів розгляду таких питань – формування стоку води річок, як основного джерела прісних вод, вплив на стік води кліматичних факторів, геологічних умов, рельєфу, глибини ерозійного врізу, ґрунтового покриву та рослинності, озерності та заболоченості, а також робиться акцент на роль природних вод у функціонуванні екосистем, на вплив господарської діяльності людини на водні ресурси та їх раціональне використання.
Рекомендована та необхідна література
1. Вишневський В.І. Річки і водойми України. Стан і використання: Монографія. К.: Віпол, 2000. 376 с. 2. Косовець О.О. Вишневський В.І. Гідрологічні характеристики річок України К.: Ніка- центр, 2003. 324 с. 3. Загальна гідрологія. Підручник / Левківський С.С., Хільчевський В.К., Ободовський О.Г., Будкіна Л.Г., Гребінь В.В., Закревський Д.В., Лисогор С.М., Падун М.М., Пелешенко В.І. - К.: Фітосоціоцентр, 2000. - 264 с. 4. Загальна гідрологія: підручник / В.К. Хільчевський, О.Г. Ободовський, В.В. Гребінь та ін. – К.: Видавничо- поліграфічний центр «Київський університет», 2008. – 399 с. 5. Малі річки України: Довідник/за ред. А.В.Яцика.-К.: Урожай, 1991. 296 с. 6. Національний атлас України / гол. ред. Л.Г. Руденко. К.: ГНПП" Картографiя, 2008
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовні частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій, практичних занять та самостійної роботи. Завершується дисципліна – іспитом. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові контрольні роботи із відкритими питаннями. - семестрове оцінювання здійснюється за модульно-рейтинговою системою.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Григорович Ободовський
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Гідрології та гідроекології
Географічний факультет