Адміністративно-правові засади публічного управління та адміністрування
Освітня програма: ОНП Культурологія 2021
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Адміністративно-правові засади публічного управління та адміністрування
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 5. Організовувати та підтримувати комунікації з органами влади, науково-дослідними установами, інформаційно-аналітичними службами, засобами масової інформації з питань культури.
ПРН 8. Приймати ефективні рішення щодо розв’язання складних задач і практичних проблем культурного розвитку суспільства
ПРН 9. Організовувати й управляти діяльністю закладів культури та відповідними структурними підрозділами підприємств і установ.
ПРН 10. Мати навички вироблення та ухвалення рішень з управління закладами та установами культури чи відповідними структурними підрозділами у непередбачуваних робочих та/або навчальних контекстах
ПРН 11. Мати навички організації та керівництва професійним розвитком осіб та груп у галузі культури.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні характеристики управлінського процесу; теорії та методи наукових досліджень; основні поняття та категорії в галузі управління.
2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо явищ публічного управління та адміністрування, процесів та подій; застосовувати терміни, категорії та класифікації в аналізі суспільно-політичних явищ та процесів; виявляти сучасні тенденції та трансформації публічного управління в умовах глобалізації, інших чинників ХХІ століття, розуміти сучасний управлінський дискурс, прогнозувати перспективи їх розвитку з урахуванням особливостей перебігу управлінських процесів в умовах глобалізації, децентралізації влади в Україні;
3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, управлінських подій та явищ; використання іншомовних фахових управлінських інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Адміністративно-правові засади публічного управління та адміністрування» знайомить студентів із основами досліджень та специфікою адміністративно-правових відносин та відносин державного управління, а також висвітлюється регулятивний вплив адміністративного права на розвиток відносин державного управління, які набувають адміністративно-правової форми. Зауважується, що не всі адміністративно-правові відносини з необхідністю є відносинами державного управління, та не всі відносини державного управління регулюються виключно нормами адміністративного права. Визначається предмет, завдання, теоретичні основи, методології, основні напрями та проблематика досліджень.
Рекомендована та необхідна література
1. Бондаренко А. Сутність публічно-сервісної держави в механізмі захисту прав і свобод людини й громадянина. Національний юридичний журнал: теорія і практика. 2018. № 2. С. 9-12.
2. Мельниченко Б. Б. Формування та розвиток публічного управління: історіографія питання. Юридичний науковий електронний журнал. Запоріжжя, 2019. № 1. С. 140–143.
3. Публічне управління та адміністрування в умовах інформаційного суспільства: вітчизняний і зарубіжний досвід: монографія / за заг. ред. С. Чернова, В. Воронкової, В. Банаха, О. Сосніна, П. Жукаускаса, Й. Ввайнхардт, Р. Андрюкайтене. Запоріжжя: ЗДІА, 2017. 608 с.
4. Ситник Г. П., Зубчик О. А., Орел М. Г., Штельмашенко М. Г. Політико-правове забезпечення публічного управління та адміністрування: підручник / за ред. Г. П. Ситника. Вінниця: ФОП Кушнір Ю. В., 2020. 504 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 21 / 35 балів
2. Самостійна робота (конспект текстів): 5 / 10 балів
3. Самостійна робота (дослідження діяльності органів публічної влади): 12 / 20 балів
4. Самостійна робота (написання тексту рекомендацій для оптимізації управління діяльністю закладів культури): 10 / 15 балів
5. Підсумкова контрольна робота в письмовій формі 12 / 20 балів
Підсумкове оцінювання у формі заліку: підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Мова викладання
українськa
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олег
Анатолійович
Зубчик
Кафедра державного управління
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра державного управління
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби