Картографічний метод дослідження_ОПП Карт._8 сем.

Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Картографічний метод дослідження_ОПП Карт._8 сем.
Код дисципліни
ДВВ 1.08.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Дати фахові знання з теорії, методології та практики картографічного методу дослідження як способів використання карт при вирішенні наукових і практичних завдань. «Картографічний метод дослідження» в системі підготовки фахівців за освітнім рівнем «бакалавр» є обов’язковою дисципліною, яка входить до складових комплексної підготовки бакалаврів за ОПП «Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі»
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна “Картографічний метод дослідження” базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема: 1)студенти повинні володіти базовими знаннями загальногеографічного та тематичного картографування; 2)знання теоретичних основ математики, статистики, теорії ймовірності, комп’ютерної графіки; 3)володіння елементарними навичками математичного моделювання, знаннями функціоналу геоінформаційних систем.
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з двох змістових модулів: Перший присвячений розкриттю методологічної ролі картографії в науках про Землю та суспільство. Вивченню етапів використання карт, разом з використанням карт та розвитком географії. Розгляду картографічного методу дослідження в системі «створення-використання карт». Визначенню принципів картографічного моделювання та властивостей картографічних моделей, а також взаємодії картографічних та інших моделей. Другий – присвячений картографічній інформації, сучасному уявленню про картографічну інформацію, картографічний образ та розгляд картографічної тріади: знак, образ, інформація; визначенню системи прийомів використання карт та класифікація цих прийомів. Візуальний аналіз та опис по картах. Графічні прийоми аналізу карт. Картометрія та морфометрія. Математичне моделювання.
Рекомендована та необхідна література
1.Даценко Л. М., Курач Т. М. Географічні карти та картографічний матод дослідження. Том 3 - Карти суспільних явищ і процесів. – К., 2021. – 175 с. https:// drive.google.com/file/d/1xf2odHu2v97tehiklq2X9qKnc-OZo1P_/view 2.Дудун Т. В., Курач Т. М., Тітова С. В. Картографічне креслення та комп’ютерний дизайн: Навчальний посібник. – К.: ВГЛ «Обрій», 2012. – 253 с. https://geo.knu.ua/wp-content/uploads/2021/06/kart_kres.pdf 3.Дудун Т. В. Загальногеографічні карти. – К., 2013. – 202 с. https://geo.knu.ua/wp-content/uploads/2021/06/dudun_zgk.pdf 4.Дудун Т. В., Тітова С. В. Географічні карти та картографічний метод дослідження. Том 2 - Картографічний метод дослідження. – К., 2017. - 150 с. https://geo.knu.ua/ wp-content/uploads/2021/06/kmd_2_tom_titova_dudun.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами опитування, написання модульних контрольних робіт (МКР) та виконання практичних робіт Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні така: результати навчання – 1 (знання) – до 45%; результати навчання – 2 (вміння) - до 45%; результати навчання – 3 (комунікація) - до 5%; результати навчання – 4 (автономність та відповідальність) - до 5%
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовних частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій та практичних робіт. Завершується дисципліна іспитом. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні виконаних практичних робіт, опитуванні та виконанні модульних контрольних робіт. 1.Модульна контрольна робота 1: РН 1.1–1.4 – 40 / 20 балів. 2.Модульна контрольна робота 2: РН 2.1-2.4 – 40 / 20 балів. 3.Самостійна та практична робота: РН 1.1–2.4 – 20 / 10 балів. Підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено іспит, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Світлана Вікторівна Тітова
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет