Шкільне географічне краєзнавство

Освітня програма: Географія 2021 (бакалавр)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Шкільне географічне краєзнавство
Код дисципліни
ВБ.2.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
ПРН 1. Знати основні історичні етапи розвитку предметної області. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузях географічних, інших природничих та гуманітарних наук. ПРН 3. Знати та розуміти принципи, форми, сучасні методи, методичні прийоми навчання предмета в закладах загальної середньої освіти ПРН 5. Уміти оперувати базовими категоріями та поняттями спеціальності. ПРН 11. Володіти здатністю цінувати різноманіття та мультикультурність, керуватися в педагогічній діяльності етичними нормами, принципами толерантності, діалогу й співробітництва ПРН 12. Усвідомлювати цінність захисту незалежності, територіальної цілісності та демократичного устрою України. ПРН 14. Пояснювати просторову диференціацію географічної оболонки і географічного середовища на глобальному, регіональному та локальному територіальних рівнях ПРН 24,33
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Географічне країнознавство та краєзнавство», «Шкільний туризм», «Географія Європи, Північної Америки, Арктики, Північного Льодовитого та Атлантичного океанів», «Географія країн Європи, Північної Америки», «Географія Азії, Океанії, Австралії, Індійського та Тихого океанів», «Географія країн Азії, Океанії, Астралії». 2. Мати базові знання з природничих та суспільних наук після вивчення геосфер, материків та океанів, окремих країн, а також вміти аналізувати причинно-наслідкові зв’язки між процесами та явищами, що зумовлюють їх формування. 3. Володіти сучасними методами пошуку та первинної обробки географічної інформації, елементарними навичками аналізу і синтезу інформації.
Зміст навчальної дисципліни
исципліна передбачає розгляд теоретико-методичних засад шкільного географічного краєзнавства та здобуття навиків організації шкільної краєзнавчої діяльності. Вона спрямована на формування у студентів глибоких комплексних знань про особливості впровадження краєзнавчих досліджень в шкільний навчальний процес та організацію позакласної краєзнавчої роботи учнів. Основна увага під час опанування курсу приділяється опануванню студентами методичних прийомів та методів проведення краєзнавчої роботи в загальноосвітніх закладах та організації позакласної краєзнавчої діяльності учнів.
Рекомендована та необхідна література
1. Олішевька Ю.А. Шкільне географічне краєзнавство. Навчальний посібник. – К. 2020. 2. Олішевська Ю.А. Основи краєзнавства. Навчально-методичний посібник. - К. 2011. 3. Олішевська Ю.А. Особливості організації туристсько-краєзнавчої діяльності молоді у місті Києві / Вісник КНУ. Серія: Географія. – 2016.- Вип. 2(65). – С. 24-28. 4. Олішевська Ю.А. Використання інтерактивних методів навчання у процесі вивчення краєзнавства у вищій школі. Географія та туризм: Наук. Зб // Ред. кол.: Любіцева О.О. та ін – К.: Альфа-ПІК, 2019 – Вип. 48 – с.104-113. 5. Прокопчук В.С. Шкільне краєзнавство: навч. посібник /В.С. Прокопчук, наук. ред. П.Т. Тронько МОН України, Кам’янець-Подільський нац. ун-т ім. Івана Огієнка. – К.; Кам’янець-Подільський: Кондор, 2010. 6. Навчальна програма з позашкільної освіти «Географічне краєзнавство». Основний рівень. Копилець Є.В., Омельченко Д.Г. Рекомендовано МОН України від 14.07.2017 р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Завершується дисципліна екзаменом. Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.6), що складає 40% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.6); (комунікація 3.1-3.3); (автономність та відповідальність 4.1-4.3), що складає 60% загальної оцінки.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни