Методи досліджень в туризмі

Освітня програма: Гастрономічний туризм

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Методи досліджень в туризмі
Код дисципліни
ОК.19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР02. Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії туризму, організації туристичного процесу та туристичної діяльності суб’єктів ринку туристичних послуг, а також світоглядних та суміжних наук. ПР05. Аналізувати рекреаційно-туристичний потенціал території. ПР06. Застосовувати у практичній діяльності принципи і методи організації та технології обслуговування туристів. ПР07. Розробляти, просувати та реалізовувати туристичний продукт. ПР17. Управляти своїм навчанням з метою самореалізації в професійній туристичній сфері. ПР 23. Збирати та формалізувати інформацію професійного спрямування, знати моделі і застосовувати методи природничих та гуманітарних наук
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін «Вступ до університетських студій», «Основи туризмознавства», «Основи організації наукових досліджень в туризмознавстві», «Математичні методи з основами вищої математики і статистики», методичні частини профільних та технологічних дисциплін за ОП «Туризм». 2. Вміти планувати та управляти часом. 3. Володіти елементарними навичками організації, використання інформаційних технологій для збору, обробки та аналізу якісної та кількісної інформації та даних.
Зміст навчальної дисципліни
Дана дисципліна забезпечує знання та вміння щодо методів дослідження, які реалізують здатність комплексно розв’язувати складні професійні задачі та практичні проблеми у сфері туризму і рекреації, що забезпечує вирішення дослідних завдань, пов’язаних зі збором та обробкою даних та аналізом тенденцій, проблем, перспектив розвитку туристичного сектору та його підсистем на засадах сталості у розрізі таких основних тем: гносеологічна модель та міждисциплінарний характер досліджень в туризмі; методологія, методика, методи та їх класифікація; методи емпіричного рівня; методи теоретичного рівня; інформаційно-статистичне забезпечення досліджень; методи якісного аналізу; методи кількісного аналізу.
Рекомендована та необхідна література
1. Кіптенко В.К., Михайленко Т.І. Методичні рекомендації з виконання практичних завдань з дисципліни «Методи дослідження в туризмі». – К., 2019.- 26 с 2. Veal A.J. Research Methods for Leisure and Tourism. A practical Guide. 3rd edition. – FT Prentice Hall. Perason Education Limited, 2006. 3. Brent W.Ritchie, Peter Burns, Catherine Palmer et al. Tourism Research Methods. Integrating Theory with Practice. CABI Publishing, 2005. Додаткова: 1. Кузик С.П. Методи дослідження в географії туризму// Географія туризму: навч.посіб. – Знання 2011. – 271 с. 2. Пашинська І.І. Методологія, методика, метод: підходи до визначення// Вісник ЖДТУ. Серія: Економічні науки. 2012. No2(60) – С. 96-102.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань семінарських робіт, модульна контрольна робота, іспит
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Олександрівна Мотузенко
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет