Правознавство (трудове право, законодавство з основ підприємницької діял-ті, галуз. закон-во)_6 сем.
Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Правознавство (трудове право, законодавство з основ підприємницької діял-ті, галуз. закон-во)_6 сем.
Код дисципліни
ОК 4.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР02 - Використовувати усно і письмово професійну українську мову.
ПР13 - Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
− володіти знаннями, вміннями та навичками з дисциплін соціально-гуманітарного циклу, як-то: «Вступ до університетських студій» та ін.
− знати основні категорії та поняття, пов’язані з життєдіяльністю людини і суспільства.
− вміти виявляти, аналізувати навчальну та наукову інформацію, робити обґрунтовані висновки з питань професійної діяльності.
− володіти елементарними навичками складання письмових документів, корегування їх змісту, систематизації матеріалів, необхідних для роботи, ефективної організації власної навчальної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна належить до блоку гуманітарних та соціально-політичних дисциплін, є органічним поєднанням юридичних знань, необхідних для формування загальних компетенцій у фахівців будь-якої галузі знань та галузевого законодавства у сфері геодезії, картографії та кадастру. Дисципліна включає два змістові модулі:
1. Трудове право, законодавство з основ підприємницької діяльності формують у студента сукупність знань та навичок про: трудовий договір; робочий час та час відпочинку; оплату праці; охорону праці; дисципліну праці, дисциплінарну та матеріальну відповідальність; захист трудових прав, зобов’язання щодо податків та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування при здійсненні підприємницької діяльності.
2. Галузеве законодавство у сфері геодезії, картографії та кадастру формують у студента сукупність знань та навичок про: правовідносини у сфері геодезії, картографії та кадастру (суб’єкти, об’єкти, зміст), відповідальність різних видів у означених сферах.
Рекомендована та необхідна література
1. Кучма О. Л., Сіньова Л. М., Черноус С. М. Трудове право України. Практикум. К.: Освіта України, 2017. – 150 с.
2. Кучма О. Л. Дискусійні питання щодо розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця. Кухня трудових прав: нариси про важливі інгредієнти: збірник статей. Київ: ВД Дакар, 2021, С.92–97.
3. Трудове право України та зарубіжних країн. Академічний курс: підручник / М. І. Іншин, В. І. Щербина. – Харків: Колегіум, 2017. – 1112 с.
4. Трудове право України: підручник / М. І. Іншин, В. І. Щербина. – Харків: Диса плюс, 2014. – 500 с.
5. Трудове право України: підручник / За заг. ред. М. І. Іншина, В. Л. Костюка, В. П. Мельника. Вид. 2-ге, перероб. і доп. – К.: «МП «Леся»», 2016. – 448 с.
6. Волошина С. М., Соцький А. М., Щербина В. І. Трудове право України: Навчальний посібник / С. М. Волошина, А. М. Соцький, В. І. Щербина. – Чернівці: Технодрук, 2015. – 188 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, практичне завдання, усне опитування, встановлення відповідності прийнятих рішень чинному законодавству, аналітичне завдання, контроль вчасності та якості виконання завдання, залік.
Методи та критерії оцінювання
Видами поточного контролю є: усне опитування, контрольні роботи з теоретичних питань, які висвітлюються на лекціях та вивчаються студентом на самостійній роботі, вирішення проблемних ситуацій на семінарських заняттях, розв’язання практичних завдань під час самостійної роботи.
Студент, який набрав під час семестру за обома навчальними блоками від 40 балів, складає залік за переліками питань, що надаються викладачем студентам на початку семестру. Студент, який набрав під час семестру в сумі за обома навчальними блоками менше 40 балів, зобов’язаний підготувати реферат або інше індивідуальне завдання, за результатами оцінки якого викладач приймає рішення про допуск студента до складання заліку.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни