Географія України

Освітня програма: Гастрономічний туризм

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія України
Код дисципліни
ОК.14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР17. Управляти своїм навчанням з метою самореалізації в професійній туристичній сфері. ПР18. Адекватно оцінювати свої знання і застосовувати їх в різних професійних ситуаціях. ПР24 Знати і аналізувати склад природних і соціосфер в різних просторово-часових масштабах, вміти визначати основні характеристики, процеси, які відбуваються в географічній оболонці, аналізувати геопросторові закономірності (для вибіркового блоку «Ено- та гастротуристична діяльність») ПР25. Знати цілі сталого розвитку та аналізувати можливості туристично-рекреаційної діяльності для їх досягнення в світі та Україні (для вибіркового блоку «Ено- та гастротуристична діяльність»)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного оволодіння знаннями з дисципліни «Географія України» студенти повинні: мати базові знання з курсів природничої географії, соціальної та економічної географії, географії рекреації, країнознавства тощо; мати знання і розуміння основних закономірностей територіальної організації суспільства; вміти аналізувати причинно-наслідкові зв’язки між процесами і явищами, які призводять до формування різноманітних природних територіальних комплексів; аналізувати причини та оцінювати наслідки економічних, міграційних і соціальних процесів; володіти сучасними методами пошуку і систематизації наукових документів та первинної обробки географічної інформації; елементарними навичками аналізу і синтезу географічної інформації, порівняльно-географічного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Географія України» є складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» у галузі знань «Сфера обслуговування» за спеціальністю 242 «Туризм». Дисципліна «Географія України» є нормативною (обов’язковою) дисципліною і, відповідно до навчального плану, викладається студентам у ІІІ семестрі (на другому курсі) в обсязі 120 годин (4 кредити ECTS), в тому числі: лекцій – 28 год., семінарських занять – 28 год. Впродовж семестру передбачено 2 змістові частини («Фізична географія України» і «Суспільна географія України») та 2 тематичні контрольні роботи. Підсумковий семестровий контроль – іспит. Частина 1 – «Фізична географія України» – як невід’ємна складова дисципліни «Географія України» включає огляд загальних особливостей природи території України за компонентами і більш детальні характеристики регіональних фізико-географічних одиниць з акцентом на вплив відмінностей природних умов на формування гастрономічної спадщини України.. Частина 2 – «Суспільна географія України» – присвячена вивченню теоретичних та методичних аспектів територіальної організації українського суспільства, характеристиці просторово-часових проявів функціонування окремих галузей господарства країни. Під час вивчення дисципліни «Географія України» увага приділяється також формуванню важливих загальних та фахових компетенцій бакалавра туризму – навичкам та вмінням планувати та здійснювати дослідження і звітувати про їхні результати, діяти професійно і толерантно в різних природних, соціально-економічних та етнокультурних умовах, зберігаючи природну та культурну спадщину України.
Рекомендована та необхідна література
Частина 1. «Фізична географія України» Основні текстові джерела: 1. Маринич О.М., Шищенко П.Г. Фізична географія України. – К.: Знання, 2003 (2005, 2006). 2. Петрина Н.В. Географія України. Частина 1. Фізична географія України: Навчально-методичний посібник. – К.: РВЦ ЗСУ, 2021. Частина 2. «Економічна та соціальна географія України» 17. Масляк П.О. Географія України. – К.: Стафед-2, 2000. 18. Масляк П.О. та ін. Україна: від самостійності до незалежності. 2019. 22. Масляк П.О., Капіруліна С.Л. Географія. Тести. – К.: Знання, 2012. 23. Масляк П.О. та ін. Гуманітарні та ресурсні проблеми національної безпеки України: Монографія. – К., 2011. 24. Масляк П.О., Капіруліна С.Л., Бродовська О.Г. географія. – К.: Грамота, 2018. 25. Масляк П.О. та ін. Природничі проблеми національної безпеки України у викликах новітньої історії: Монографія. – Київ – Львів – Гейдельберг – Малага – Чернівці, 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань практичних робіт, модульна контрольна робота, іспит
Мова викладання
Українська