Туристичне країнознавство (1-й семестр)

Освітня програма: Гастрономічний туризм

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Туристичне країнознавство (1-й семестр)
Код дисципліни
ОК.5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2020/2021
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР02. Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії туризму, організації туристичного процесу та туристичної діяльності суб’єктів ринку туристичних послуг, а також світоглядних та суміжних наук ПР15. Проявляти толерантність до альтернативних принципів та методів виконання професійних завдань. ПР16. Діяти у відповідності з принципами соціальної відповідальності та громадянської свідомості ПР17. Управляти своїм навчанням з метою самореалізації в професійній туристичній сфері. ПР25. Знати цілі сталого розвитку та аналізувати можливості туристично-рекреаційної діяльності ПР28. Володіти основними положеннями законодавства, національних та міжнародних стандартів
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування шкільної програми з «Географії» в розрізі економічної, соціальної та фізичної географії світу. 2. Оперування понятійно-термінологічним апаратом та географічною номенклатурою на рівні шкільної програми з географії. 3. Володіння навичками аналізу, синтезу, порівняння та іншими методами суспільно- географічних і країнознавчих досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Надається інформація про суть, етапи становлення та дефініції туристичного країнознавства; схему країнознавчого дослідження; підходи і принципи туристичного районування світу або окремо взятої держави. У розрізі історико- географічних регіонів світу (Центральна, Південна, Західна та Північна Європа; Російська Федерація, Південний Кавказ та Центральна Азія; Східна, Південно-Східна та Південна Азія; Австралія та Океанія; Англо-Америка, Кариби, Центральна та Південна Америка; Північна і Тропічна Африка; Близький Схід) та на прикладі окремих держав з кожного регіону надається інформація про територіальну організацію туристичної діяльності; природні, історико-культурні та інфраструктурні ресурси, що сприяють формуванню і функціонуванню туристичного господарства, його сучасний стан та перспективи розвитку, місце окремих держав і регіонів на світовому туристичному ринку.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про туризм», затверджений Указом Президента України 18 листопада 2003 р. 2. Закон України «Про музеї та музейну справу». // Урядовий кур’єр. – 1995. – No 123–124. – С.8–9. 3. Закон України «Про природно-заповідний фонд України». // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – No 34. 4. Бейдик О.О. Рекреаційно-туристські ресурси України: методологія та методика аналізу, термінологія, районування: Монографія. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2001. – 395 с. 5. Бейдик О.О. Словник-довідник з географії туризму, рекреалогії та рекреаційної географії. – К.: «Палитра», 1998. – 130 с. 6. Бейдик О.О. Українсько-російський словник термінів і понять з географії туризму і рекреаційної географії. – К.: РВЦ «Київський університет», 1997. – 300 с. 7. Правове регулювання туристичної діяльності в Україні: Збірник нормативно-правових актів. – К.: Юрінком Інтер, 2002. – 640 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань семінарів і практичних робіт, модульна контрольна робота, залік
Мова викладання
Українська