Художня культура XX-XXI ст. в умовах глобалізації

Освітня програма: ОНП Культурологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Художня культура XX-XXI ст. в умовах глобалізації
Код дисципліни
ОК 4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
ПРН 1. Розуміти специфіку та особливості реалізації культурних ідей, образів, та смислів, а також критично оцінювати можливості їхньої інтерпретації для розв’язання суспільно-значимих проблем. ПРН 2. Аналізувати текстові та візуальні джерела інформації щодо культурних явищ та процесів, верифікувати інформацію у відповідності до професійних задач. ПРН 6. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення професійних питань, презентації результатів досліджень та проектів. ПРН 7. Оцінювати історичні здобутки та новітні досягнення культурології. ПРН 12. Збирати, аналізувати та оцінювати емпіричні факти та здійснювати їх інтерпретацію у відповідності до сучасних теоретичних уявлень відповідного напряму культурології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу, історію становлення та розвитку мистецтва, закономірності, специфіку, особливості функціонування в системі культури певної історичної епохи; . 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, аналізувати мистецькі твори з виокремленням їх належності до певної доби, стилю, жанру, форми та змістовного навантаження, здійснювати їх змістовну інтерпретацію, застосовувати сучасні філософсько-естетичні концепції та методи в процесі осмислення мистецьких явищ; 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно культурно-мистецьких подій та явищ; використання іншомовних фахових культурологічних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів з основними закономірностями розвитку мистецтва XX-XXI ст. Навчальна дисципліна узагальнює та систематизує уявлення про процеси, що відбуваються в художній культурі XX - XXI ст. у академічній та неакадемічній музиці (джазі, рок-, поп-музиці та хіп-хопі), кінематографі та образотворчому мистецтві. Здійснюється поступовий розгляд художніх напрямків та виокремлюються їх характерні риси. Вивчається специфіка творчого методу найбільш яскравих представників художньої культури XX-XXI століття в контексті глобалізації. Аналізується трансформація природи мистецтва в умовах глобалізації, інноваційний характер сучасного мистецтва, феномен креативного простору та художній світ сучасної України: набутки, точки прориву, проблеми і перспективи. Розглядається мистецтво в культурній дипломатії глобалізованого світу.
Рекомендована та необхідна література
Зубавіна І.Б. Екранна культура. Засоби моделювання художньої реальності. Київ, 2006. Кияновська Л. Українська музична культура: навч. посіб. Львів: "Тріада плюс", 2008. Кракауер Зігфрід. Від Калігарі до Гітлера — психологічна історія німецького кіно. Київ: Грані-Т, 2009. 384 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1 семестр: 1.Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 28 / 50 балів 2. Самостійна робота №1 (творча робота): 12 / 20 балів 3. Самостійна робота №2 (дослідження мистецького твору): 8 / 10 балів 4. Підсумкова контрольна робота в письмовій формі - 12 / 20 балів 2 семестр: 1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 18 / 30 балів 2. Самостійна робота (№3, №4): 14 / 20 балів 3. Контрольна робота: 4 / 10 балів 4. Іспит: 24/40 балів
Мова викладання
українськa