Цитопатологія вірусних інфекцій
Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Цитопатологія вірусних інфекцій
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
10 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей.
ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації.
ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів.
ПР10. Встановлювати закономірності взаємодії живих організмів різних форм структурної організації між собою, особливості впливу різних чинників на живі організми та оцінювати їх роль у біосферних процесах біотичної трансформації речовин і енергії.
ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Цитологія», «Гістологія», «Біохімія вірусів», «Вірусологія», «Загальна генетика».
2.Вміти самостійно застосовувати знання з цитології, гістології, біохімії та ін. дисциплін, працювати з науково-методичною літературою.
3.Володіти елементарними навичками роботи з електронно-мікроскопічними зображеннями клітини та клітинних органоїдів, аналізувати їх зміни при вірусних інфекціях.
Зміст навчальної дисципліни
Вірусна цитопатологія вивчає закономірності змін структури та функції клітини в процесі проникнення та розвитку в ній інфекційних та онкогенних вірусів, що може допомогти у розкритті механізмів розвитку патологічного процесу, а також вирішити проблеми діагностики, профілактики і лікування захворювання.
Знання з цитопатології вірусних інфекцій є важливим не лише з точки зору фундаментальної дисципліни «Вірусології», а і суто прикладних проблем у медицині, біотехнології, генній і клітинній інженерії, екології та у сільському господарстві.
Рекомендована та необхідна література
1. Вірусологія: підручник / І.Г. Будзанівська, Т.П. Шевченко, Г.В. Коротєєва, О.В. Молчанець, А.В. Харіна, Т.А. Компанець, О.М. Андрійчук, О.В. Шевченко, О.А. Кондратюк. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2019. – 351 с.
2. Вірусологія. Навчальний посібник для лабораторних занять / В.П. Поліщук, І.Г. Будзанівська, Т.П. Шевченко, О.М. Андрійчук, Т.А. Компанець, О.А. Кондратюк, Г.В. Коротєєва, О.В. Молчанець, А.В. Харіна, О.В. Шевченко. – К.: ЦП «Компринт», 2017. – 242 с.
3. Поліщук В.П., Будзанівська І.Г., Рижук С.М. та інш. Моніторинг вірусних інфекцій рослин в біоценозах України. – К. , Фітосоціоцентр. -2011. – 219 с.
4. Поліщук В.П., Будзанівська І.Г., Шевченко Т.П. Посібник з практичних занять до курсу «Загальна вірусологія» . – Київ: Фітосоціоцентр. – 2005. – 204 с.
5. Дзержинский М.Е., Пазюк Л.М., Гарматіна С.М. та ін.. Загальна цитологія та гістологія, Навч. посібник Вид. Київський університет. - 2011 р., 223 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання:
1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно) – РН 1.1, 1.2, 2.1(блок тем Розділу 1) - 20балів/10 балів
2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3, 1.4, 2.2 (блок тем Розділу 2)- 20 балів/10 балів
3. Презентації/доповіді РН 3.1 – 20 балів/10 балів
Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
українською
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни