Лабораторний практикум

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Лабораторний практикум
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
9 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
11
Результати навчання
ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР05. Використовувати знання і демонструвати дотримання положень біологічної етики, біологічної безпеки і біологічного захисту. ПР15. Застосовувати у професійній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації. ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініко лабораторних досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології. ПР19. Вирішувати прикладні задачі біології відповідними методами.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування науково-теоретичним та практичним матеріалом навчальних дисциплін, які викладаються студентам 1-3 курсів освітнього рівня «Бакалавр». 2. Знання теоретичних основ вірусології, біохімії, мікробіології, генетики, цитології та гістології, фізіології, зоології, біофізики тощо. 3. Володіти елементарними навичками планування та проведення експериментального дослідження у певній галузі біології з метою вирішення конкретної науковопрактичної задачі. 4. Володіти елементарними навичками проведення аналітичної оцінки результатів досліджень, що проводяться у галузях біології та вірусології для вирішення конкретної науково-практичної задачі. 5. Вміння застосовувати профільне лабораторне обладнання та/або реагенти для проведення експериментального дослідження у певній галузі біології з метою вирішення конкретної науково-практичної задачі.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна висвітлює питання розвитку сучасних методів біологічних досліджень, покликана окреслити коло методів та методичних прийомів досліджень, що проводяться у галузі вірусології для вирішення конкретної науковопрактичної задачі, та які можуть застосовуватися при постановці дослідів у суміжних науках та в рамках міждисциплінарних проектів, та які вимагають глибоких знань з даної дисципліни. Дисципліна покликана сформувати систему здатностей та вмінь з методів діагностики, ідентифікації, виділення, накопичення, очищення вірусів, методів молекулярно-біологічних та серологічних досліджень вірусів, а також методів культивування культур тваринних та рослинних клітин та їх практичного використання у вірусологічних дослідженнях, для діагностики, вивчення цитопатичної дії вірусів.
Рекомендована та необхідна література
1.Вірусологія : підручник / І.Г. Будзанівська, Т.П. Шевченко, Г.В. Коротєєва та ін. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2019. -351с. 2.Вірусологія. Навчальний посібник для лабораторних занять / В.П. Поліщук, І.Г. Будзанівська, Т.П. Шевченко, О.М. Андрійчук, Т.А. Компанець, О.А. Кондратюк, Г.В. Коротєєва, О.В. Молчанець, А.В. Харіна, О.В. Шевченко. – К.: ЦП «Компринт», 2017. – 242 с. 3. Методичні рекомендації до спецпрактикумів. Віруси м/о “Віруси рослин”, “Молекулярна біологія вірусів”, Упорядник Токарчук Л.В., Кондратюк О.А., Поліщук В.П. – 1997. – 42 с. 4.Коротєєва Г.В. Методичні вказівки “Використання культур клітин тваринного походження у вірусологічних дослідженнях” до Лабораторного практикуму для студентів ННЦ “Інститут біології” Київського національного університету імені Тараса Шевченкаю- К.: ЦОП Глобус, 2013.- 31 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Контрольна робота з 1-ї частини (дистанційно): РН 1.1, 1.2, 2.1, 2.2 – 30 балів/15 балів 2. Контрольна робота з 2-ї частини: РН 1.1, 1.2, 2.1, 2.2 – 30 балів/15 балів 3. Лабораторні роботи: РН 1.2 - 3.1 – 30 балів/15 балів 4. Реферат 1 РН 1.1, 1.2 – 5 балів/2,5 балів 5. Реферат 2 РН 3.1 – 5 балів/2,5 балів Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни