Біохімічна фармакологія

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Біохімічна фармакологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
10 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР05. Використовувати знання і демонструвати дотримання положень біологічної етики, біологічної безпеки і біологічного захисту. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів. ПР15. Застосовувати у професійній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації. ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініко-лабораторних досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів "Біохімія", "Молекулярна біологія", "Біофізика", "Фізіологія людини та тварин", "Мікробіологія", "Імунологія", "Вірусологія", "Загальна генетика". 2. Вміти самостійно застосовувати знання з біохімії, молекулярної біології, біофізики, мікробіології та ін. дисциплін, проводити наукові дослідження, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній та клінічній лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Молекулярно-біологічні основи фармакології» вивчає природу реакцій між лікарськими речовинами і біомолекулами. Вона є частиною фармакологічної науки, яку поділяють на 3 розділи: теоретичну, експериментальну і клінічну. Теоретичне обґрунтування методів отримання лікарських речовин, експериментальне підтвердження правильно вибраного направлення досліджень – залог успішного використання цих речовин в клініці. Експериментальна фармакологія – ланка, що зв’язує теоретичну і клінічну фармакологію. В ній виділяють фізіологічну і біохімічну (квантову, молекулярну) фармакологію. З позиції біохімії дана дисципліна розглядає фармакокінетику і фармакодинаміку. Біохімічна фармакодинаміка вивчає механізми і локалізацію дії лікарських речовин на клітинному, субклітинному, молекулярному, субмолекулярному рівнях.
Рекомендована та необхідна література
1. Квантова фармакологія / І.С. Чекман – Київ: Наукова думка, 2012. – 181 с. 2. Фармакологія: підручник / І.В. Нековаль, Т.В. Казанюк. – 5-е вид., виправл. – К.: ВСВ «Медицина», 2013. – 520 с. 3. Фармакологія: Підручник для вузів / М.П. Скакун, К.А. Посохова. – Тернопіль: Укрмедкнига, 2003. – 739 с. 4. Фармакологія / І.С. Чекман та ін. – Вінниця: Нова книга, 2011. – 784 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно) – РН 1.1 – 20 балів/ 10 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.2-1.4 – 20 балів/ 10 балів 3. Підготовка презентації / доповіді РН 2.1; 3.1 – 20 балів/ 10 балів Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Фундаментальної медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”