Біохімія вуглеводів

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Біохімія вуглеводів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініко- лабораторних досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів "Хімія біоорганічна" ,"Біохімія", "Молекулярна біологія". 2. Вміти самостійно застосовувати попередньо отримані знання з молекулярної біології, біохімії та ін. дисциплін, здійснювати пошук нових наукових даних, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній та біотехнологічній лабораторіях
Зміст навчальної дисципліни
"Біохімія вуглеводів" – це інтегральна наука, яка розглядає основні класи вуглеводів, та вуглевод-зв’язаних молекул. Описано будову основних класів вище зазначених молекул, охарактеризовано основні метаболічні процеси пов’язанні з гліканами та вуглевод-зв’язаних молекул, а також їх похідних, розглянуто механізми розвитку патологій, наслідком яких є порушення їх синтезу чи розпаду. Данна дисципліна висвітлює методи діагностики цих хвороб, протоколи їх діагностики та лікування. Демонструє аналіз сучасних викликів в науці, направлених на поліпшення діагностики та лікування вроджених хвороб глікозилювання.
Рекомендована та необхідна література
1. Бобрівник Л.Д. та ін. Органічна хімія: Підруч. для студ. вищ .навч.закл. – К.;Ірпінь:ВТФ “Перун “, 2002.- 544 с. 2. Кучеренко М.Є, Бабенюк Ю.Д., Виноградова Р.П. та інш. Біохімія. К.: 2002. 500 с 3. Біохімія:підручник / За ред. Л.І. Остапченко – К. : Видавничо-поліграфічний центр «КиЇвський університет», 2012. – 796 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота – РН 1.1; 1.2; 1.3; 1.4 – 20 балів/ 10 балів 2. Робота з робочим зошитом – РН 2.1 – 20 балів/ 10 балів 3. Реферат – РН 3.1 – 20 балів/ 10 балів Підсумкове оцінювання: у формі екзамену
Мова викладання
українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біохімії
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”