Біофізичні методи дослідження

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Біофізичні методи дослідження
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР05. Використовувати знання і демонструвати дотримання положень біологічної етики, біологічної безпеки і біологічного захисту. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів ПР15. Застосовувати у професійній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації. ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініко-лабораторних досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Фізика», «Хімія», «Хімія біоорганічна», «Біофізика», «Молекулярна біологія», «Біохімія». 2. Вміти самостійно проводити лабораторні роботи, узагальнювати та систематизувати одержані результати. 3. Володіти елементарними уявленнями щодо планування та проведення експериментальних досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Біофізичні методи дослідження» є складовою програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня «Бакалавр» за освітньою програмою «Біологія» (спеціалізація «Біофізика та медична інформатика»). Дисципліна є вибірковою біофізичною дисципліною, яка висвітлює питання використання фізичних явищ для дослідження біологічних процесів. Розглядаються основи спектроскопії в УФ, видимому та ІЧ діапазонах, а також у радіочастотному діапазонах (ЯМР і ЕПР). Вивчаються закони розсіювання світла та прилади нефелометри. Розглядаються базові принципи рентгеноструктурного аналізу речовин. Розглядаються теоретичні і практичні аспекти електрофорезу і хроматографії, а також мас-спектрометрії та інших фізичних і фізико-хімічних методів досліджень біологічних процесів.
Рекомендована та необхідна література
1. Фізична та колоїдна хімія: навч. посібн. / А.І. Костржицький, О.Ю. Калінков, О.М. Тіщенко, В.М. Берегова. К.: Центр учбової літератури, 2008, 496 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція Самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- Семестрове оцінювання / контроль: 1. Модульна контрольна робота 1 за розділом 1 – РН 1.1, 1.2, 2.1,3.1. – 30 балів/ 15 балів 2. Модульна контрольна робота 2 за розділом 2 – РН 1.3, 1.4. 2.1,3.1. – 30 балів/ 15 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біофізики та медичної інформатики
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”