Туризмологія

Освітня програма: Туризм (ОС Магістр, заочна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Туризмологія
Код дисципліни
ННД.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
РН 1) Знання передових концепцій, методів науково-дослідної та професійної діяльності на межі предметних областей туризму та рекреації лекція Тест, 20% РН 2) Здатність розуміти і застосовувати на практиці теорії та методологію системи наук, які формують туризмологію РН 3) Вміти використовувати інформаційно-інноваційні методи і технології в сфері туризму РН16) Демонструвати здатність саморозвиватися та самовдосконалюватися упродовж життя
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсу бакалаврського рівня, що забезпечує знання та навички з праксеології туризму Знати наукові засади формування, етапи розвитку та наукові школи туризмології, внесок соціогуманітарних та географічних дисциплін в теорію та методологію туризму Вміти виявити теоретичні засади і методичні підходи соціогуманітарних та географічних наук і застосувати їх в туризмологічних дослідженнях; узагальнити різнорідні знання з праксеології туризму і інтерпретувати їх з використанням методологічних підходів туризмології Володіти елементарними навичками аналізу різнорідних джерел інформації, методами філософських та загальнонаукових досліджень, методами конкретно наукових досліджень з економіки, географії, соціології
Зміст навчальної дисципліни
«Туризмологія» як навчальна дисципліна спрямована на надання знань про розвиток наукового знання про туризм, на обґрунтування «науки про туризм/туризмологію» як міждисциплінарного напряму наукових досліджень, який ґрунтується на специфіці туризму як об’єкту наукового знання і розглядається як суспільний феномен, складна соціо-еколого-економічна система, яка включає об’єкти, явища та процеси географічного, соціокультурного, екологічного, економічного, організаційно-правового змісту, пов’язані з комфортним та безпечним подорожуванням. Розглядаються наукові ознаки туризмології: об’єкт, підходи до визначення предметної сутності, становлення туризмології як науки та наукові школи туризмології; структура туризмології, теоретико-методологічні положення складових туризмології та їх внесок у розробку теорії і методології туризму. Зокрема, соціогуманітарних наук: філософії туризму, соціології, культурології, психології та етики, історії і формування відповідних дисциплін, а також природничих наук: екології та географії туризму. Концепції просторової організації туризму. Методологія та поняттєво-термінологічний апарат туризмології.
Рекомендована та необхідна література
1. Басюк Д.І. Основи туризмології. Навч.посібник. - Кам’янець-Подільський, «Аксіома», 2005.-204 с. 2. Любіцева О.О., Мальська М.П., Зінько Ю.В. Концептуальні засади географії рекреації і туризму / Географія та туризм: Наук.збірник.-К.: Альтерпрес, 2011. Вип.11, с. 3-13 3. Олійник Я.Б., Степаненко А.В. Теоретичні основи туризмології. Навч. посібник. - К.: Ніка-Центр, 2005. - 316 с. 4. Туризмологія (теорія туризму). Навч.-методичний посібник зі спецкурсу - К.: КУТЕП, 2010. - 70 с. 5. Туризмологія: концептуальні засади теорії туризму: монографія / [В.К.Федорченко, В.С.Пазенок, О.А.Кручек та ін.]. - К.: ВЦ «Академія», 2013. - 368с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Курс викладається на настановчій сесії (семестр 0), де надається завдання для виконання контрольної роботи, та у І семестрі І року навчання, де на семінарі захищається виконана контрольна робота в процесі публічного обговорення. Обов’язковою умовою допуску до заліку є захист контрольної роботи, підготовленої у формі реферату. Оцінювання у формі іспиту, який проводиться у «змішаній» формі: тестування + усна відповідь не менш, ніж на 3 питання тесту (на які попередньо відповідь була надана неправильно) – максимум 40 балів, - з урахуванням суми балів, набраних під час семестру. Семінари проводяться по темах у формі обговорення рефератів, підготовлених студентами («круглий стіл» за темою семінару), що дає результат в сумі 30-60 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критичнорозрахунковий мінімум – 30 балів для одержання допуску до іспиту обов’язково слід виконати індивідуальне завдання з теми «Методологія досліджень в туризмології».
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Олександрівна Любіцева
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет