Кримінальне право
Освітня програма: Право. Бакалавр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Кримінальне право
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
13
Результати навчання
Знання змісту загальних засад кримінального права та правових інститутів його Загальної частини, основних кримінально-правових понять та категорій, розуміння основ та особливостей регулювання кримінально-правових відносин; вміння застосовувати норми кримінального права, правозастосовні та теоретичні орієнтири для кримінально-правової оцінки фактичних ситуацій; навички правової оцінки положень та джерел кримінального права, їх логічного, критичного і системного аналізу, розуміння їх правового характеру і значення; навички формулювання обгрунтованих позицій та висновків. Ознайомлення з питаннями кримінально-правової кваліфікації та її видів, підстав та принципів, якими слід керуватися у ході кримінально-правової кваліфікації та ознайомлення з найбільш універсальними правилами кримінально-правової оцінки окремих видів кримінально-протиправних посягань.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Опанування навчальної дисципліни «Теорія права» в частині розуміння сутності права, визначення базових правових понять, зокрема, «галузь права», «норма права», «функції права», «юридична відповідальність», «правопорушення»; оволодіня навичками тлумачення положень джерел права; набуття навичок пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел, а також розуміння змісту поняття "кваліфікація".
Зміст навчальної дисципліни
Предметом вивчення є загальні засади чинності закону України про кримінальну відповідальність; основні кримінально-правові поняття та категорії; загальний зміст та особливості інститутів Загальної частини кримінального права, які характеризують кримінальне правопорушення та окремі його прояви; загальний зміст та особливості інститутів Загальної частини кримінального права, які характеризують кримінальну відповідальність та інші заходи кримінально-правового характеру. Також вивчається зміст та специфіка конкретних кримінальних правопорушень (злочинів та проступків) відповідно до наявних розділів у Особливій частині Кримінального кодексу України.
Рекомендована та необхідна література
Берзін П.С. Кримінальне право України. Загальна частина: підручник: у 3-х т. – Т.1. Загальні засади / П.С. Берзін. – 2-ге вид., випр. та доп. – Київ: ВД «Дакор», 2019.
Дудоров О.О., Хавронюк М.І. Кримінальне право: навч. посібник / за заг. ред.М.І. Хавронюка. К.: Ваіте, 2014. Кримінальне право України. Загальна частина: підручник / за ред. А.С. Беніцького, В.С.Гуславського, О.О. Дудорова, Б.Г. Розовського. К.: Істина, 2011. Кримінальне право (Особлива частина): підручник / за ред. О.О. Дудорова, Є О. Письменського. Т.2 – Луганськ: видавництво «Елтон – 2», 2012. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України / за ред. М.І. Мельника, М.І. Хавронюка. 11-те вид., переробл. та допов. Київ: Дакор, 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: 1) лекція - розгорнуте теоретичне повідомлення щодо ролі та значення Загальної та Особливої частин кримінального права України в системі права та в регулюванні взаємовідносин в розумінні "кримінальне правопорушення - покарання". Аналіз окремих теоретичних положень та практики їх тлумачення і застосування; 2) дискусія - обговорення проблемних аспектів; 3) метод кейсів - вирішення окремих реальних практичних ситуацій; 4) розв'язання задач та вирішення завдань - оцінка уявних правозастосовних ситуацій; 5) самостійна робота - самостійне вивчення теоретичних положень та матеріалів судової практики, самостійне опанування рекомендованої літератури.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка з дисципліни являє собою суму балів, одержаних під час семестрового оцінювання (до 40 балів, мінімум 24), та балів, одержаних за виконання іспитової роботи (до 60 балів, мінімум 36). Іспит проводиться у формі письмової іспитової роботи. Письмова іспитова робота включає вирішення задачі (кримінально-правового казусу) (максимальна оцінка - 50 балів) та практичного завдання (максимальна оцінка – 10 балів). Оцінка за підсумками семестрового оцінювання складається з оцінок за підсумками лекційних та семінарських занять.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни