Управління земельними ресурсами та оцінка нерухомості

Освітня програма: Землеустрій та кадастр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Управління земельними ресурсами та оцінка нерухомості
Код дисципліни
ВБ 1.1.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру; ПРН 3. Знати нормативно-правові засади забезпечення питань раціонального використання, охорони, обліку та оцінки земель на національному, регіональному, локальному і господарському рівнях, процедур державної реєстрації земельних ділянок, інших об’єктів нерухомості та обмежень у їх використанні; ПРН 5. Використовувати методи збирання інформації в галузі геодезії і землеустрою, її систематизації і класифікації відповідно до поставленого проектного або виробничого завдання; ПРН 7. Використовувати методи і технології землевпорядного проектування, територіального та господарського землеустрою, планування використання та охорони земель, кадастрових знімань та ведення державного земельного кадастру;
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Навчальна дисципліна «Управління земельними ресурсами та оцінка нерухомості» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема «Фотограметрії», «Топографії», «Геодезії», «Математичної обробки геодезичних даних», «Дистанційного зондування землі», «Основ землевпорядкування та кадастру», «Оцінки нерухомого майна», «Кадастру», «Основ земельного, цивільного, екологічного та господарського права» тощо. 2) знання теоретичних основ математики, статистики, теорії ймовірності, інженерної та комп’ютерної графіки
 3) володіння елементарними навичками математичного моделювання, знаннями ГІС інформаційних систем.
Зміст навчальної дисципліни
Надається характеристика поняття землі як об’єкту природи та елемента довкілля, проводиться ознайомлення з історичними та соціальними передумовами розвитку управління земельними ресурсами, визначенням теоретичних основ та методів управління земельними ресурсами, розкривається сутність сучасної системи органів влади України; сучасною нормативно-правовою базою державного управління України; розкривається специфіка та особливості щодо управління земельними ресурсами різних форм власності, а також організаційної структури управління земельними ресурсами. Курс складається з двох змістових модулів: Перший присвячений вивченню історичних та соціальних передумов розвитку управління земельними ресурсами та теоретичних основ, методів управління земельними ресурсами; ознайомлення зі структурою та організацією діяльності органів земельних ресурсів. Розкриттю поняття, змісту та суб’єктів управління у галузі використання та охорони земель; системі і функцій управління у сфері використання і охорони земель, методам управління земельними ресурсами, нормативно-методичному забезпеченню управління. Правовим гарантіям реалізації земельної реформи. Розкріттю структури та організації діяльності органів земельних ресурсів та особливостям управління на різних ієрархічних рівнях. Відображенню організації діяльності спеціально уповноважених органів у сфері державного управління земельними ресурсами, а також організації проведення землеустрою; розпорядження землями державної та комунальної власності тощо. Другий – безпосередньо державній політиці у галузі використання та охорони земель, напрямкам удосконалення державного управління земельними ресурсами в сучасних умовах, а також стратегії адаптації земельної політики України до вимог Європейського Союзу.
Рекомендована та необхідна література
Гуцуляк Ю.Г. Управління земельними ресурсами в умовах ринкової економіки. Чернівці: Прут, 2002. - 124 с. Данилишин Б.М., Дорогунцов С.І., Міщенко В.С., Коваль Я.В., Новоторов О.С. Паламарчук М.М. Природно-ресурсний потенціал сталого розвитку України. К.: РВПС України. 1999. - 716 с. Державна програма розвитку земельних відносин в Україні на 2006-2015 роки (проект)/ Добряк Д.С., Мартин А.Г., Канаш О.П. та інш.// Землеустрій і кадастр. - 2006. - № 1. - С. 100-128. Добряк Д.С., Мартин А.Г. Землеустрій - наукова основа раціонального використання та охорони земельних ресурсів// Землеустрій і кадастр. - 2006. - № 1. - С. 10-16. Добряк Д.С., Мартин А.Г., Паламарчук Л.В. Актуальні проблеми законодавчого забезпечення розвитку ринку земель в Україні// Землеустрій і кадастр. - 2006 № 1. - С. 3-7. Дорош О.С. Управління земельними ресурсами на регіональному рівні. К.: ТОВ ЦЗРУ, 2005.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, практічне заняття, виконання аналітично-розрахункових робіт та виконання самостійних робіт по варіантах, презентація результатів, дискус, іспит.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі іспиту: максимальна кількість балів на іспиті - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит. Студенти, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж критично- розрахунковий мінімум – 20 балів до складання екзамену не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до іспиту – 38 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Степанівна Будзяк
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет